Винищувачі п’ятого покоління F-35A Lightning II вперше в історії діяли з території Швеції

Минулого тижня винищувачі п’ятого покоління F-35A Lightning II вперше в історії вилетіли зі Швеції. Це сталося в рамках угоди про транскордонне навчання країн Північної Європи.

Королівські ВПС Норвегії відправили до сусідньої країни два винищувачі п’ятого покоління. F-35A Lightning II зі звичайним злетом і посадкою належать 331-й ескадрильї. Літаки п’ятого покоління прибули на базу Відсель (Vidsel).

У Швеції винищувачі здійснили посадку, поповнили запас палива і знову вилетіли. Це дало змогу збільшити ефективність повітряних операцій і поглибити співпрацю між країнами. Про це заявив заступник командувача ВПС Швеції бригадний генерал Томмі Петерссон (Tommy Petersson).

Візит F-35A до Швеції став частиною відроджуваної концепції розосереджених операцій, яка вийшла з моди після закінчення Холодної війни. Раніше винищувачі п’ятого покоління відвідали Фінляндію, де здійснили зліт і посадку на автомагістраль.

Концепція в НАТО відома як Agile Combat Employment (ACE). Її суть полягає в розосередженні сил між оперативними точками без шкоди бойовим можливостям. У випадку з F-35A Lightning II такий підхід дасть змогу вивести літаки з-під удару в разі можливої війни, коли військові бази стануть мішенями.

Джерело janes

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше