Windows 11 почала активно економити заряд акумулятора: фонові дії призупинятимуться

Корпорація Майкрософт активно тестує новий метод енергозбереження для Windows 11. Він подовжує роботу від батареї ноутбука і знижує енергоспоживання настільного комп’ютера шляхом вимкнення енергоємних фонових програм. Нова функція була детально описана в публікації блогу Windows Insider, і наразі вона доступна в останній збірці Windows 11 Insider Canary 26002.

Функція знаходиться на ранньому етапі, тому у Microsoft поки не знають, який вплив ця функція може мати на продуктивність у фінальному випуску і наскільки вона може подовжити час автономної роботи, повідомляють керівник Windows Insider Аманда Ланговскі та старший менеджер програмного підрозділу Брендон Лебланк.

Використана Microsoft техніка дуже схожа на те, як операційні системи для смартфонів подовжують час автономної роботи мобільних пристроїв. У сучасних пристроях Android та iOS фонові програми постійно контролюються, щоб гарантувати, що процеси не витрачають необов’язково заряд акумулятора. Іноді прошивки смартфонів настільки агресивно «вбивають» фонові додатки, що стає незручно користуватися месенджерами та іншими додатками, адже вони перестають отримувати сповіщення.

Новий енергозберігаючий режим Windows 11 потенційно може значно збільшити час роботи від батареї для мільйонів ноутбуків. Неконтрольовані фонові додатки є однією з основних причин прискореної розрядки батареї, оскільки вони практично непомітні для користувача. Ці додатки можуть проявлятися в будь-якій формі, включаючи оновлення Windows, вкладки браузера, безперервне фонове відтворення відео, програми резервного копіювання тощо.

Якщо у вас є доступ до збірки Canary 26002, ви можете отримати доступ до цієї функції енергозбереження, перейшовши до підменю розділу «Електроживлення» «Система» програми «Параметри». Там ви зможете активувати енергозбереження та мати можливість перемкнути його, щоб він завжди працював, незважаючи ні на що. Крім того, ви можете вмикати та вимикати його в системному треї.

Нова функція енергозбереження працює як на ноутбуках, так і на настільних комп’ютерах. Настільні ПК з нею можуть споживати меншу кількість електрики.

Дата випуску фінальної версії цієї функції не була оголошена. Але через той факт, що вона уже тестується інсайдерами Windows, її можна очікувати десь у оновленні Windows 2024 року.

Джерело techtoday

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше