Законопроект про мобілізацію передбачає можливість реквізиції другого автомобіля у громадян для потреб фронту

В українців можуть забирати авто на потреби фронту — такі норми присутні в новому законопроекті про мобілізацію.

Відповідно до нього, мобілізація транспортного засобу у громадян можлива у разі наявності у власності більше одного транспортного засобу.

Про це повідомили народний депутат Мар’яна Безугла в Facebook та Олексій Гончаренко в Telegram.

Нардепи виклали ідентичні тексти.

«Мобілізація транспортних засобів — уточнення. Для громадян – у разі наявності у власності більше одного транспортного засобу можуть мобілізувати», — йдеться в конспекті тексту затвердженного для розгляду в раді законопроекту.

Вірогідно, під громадянами маються на увазі ФОПи. Зокрема, 10 лютого депутатка Юлія Клименко в ефірі телемарафону коментувала зміни, згадуючи, що мобілізація авто на фронт тепер стосується і ФОПів.

«Якщо раніше мова йшла тільки про юридичні особи – підприємства, в яких вилучали транспорт, то тепер уже додалися фізичні особи-підприємці. Тепер в реєстр, який буде вести ЗСУ і ТЦК щодо транспортних засобів будуть передаватися дані не підприємствами та громадянами, а державними органами, зокрема, МВС. Ці транспортні засоби будуть на обліку і якщо вони будуть у реєстрі, то вони не зможуть бути проданими, закладеними, а також пересуватися між областями. Це дуже контроверсійні пропозиції», – сказала Клименко.

Також тоді нардепка заявляла, що наразі існує постанова Кабміну про порядок вилучення транспорту на потреби армії, але вона «з якогось переляку є державною таємницею».

На сайті Ради доступна тільки версія законопроекту № 10449 станом на 30.01.2024.

У законопроєкті ж про мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачено, що вилучення авто на потреби ЗСУ можливе трьома методами:

  • примусове відчуження;
  • вилучення;
  • мобілізація.

Вилучення автомобіля стосується тільки державних підприємств. Транспорт фізичних осіб підлягає або мобілізації, або примусовому відчуженню.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше