ЗСУ показали бойове застосування вогнемета РПВ-16 українського виробництва

Військовослужбовці 30-ї ОМБр розповіли журналістам “Ради” про особливості застосування динамореактивних гранатометів РПВ-16, що дають змогу вести вогонь термобаричними боєприпасами. Фрагмент розмови був опублікований у Facebook.

За словами вогнеметників, калібр РПВ-16 становить 93 мм. Він прирівнюється до 155 мм озброєння. Врятуватися від термобаричного боєприпасу неможливо. Температура горіння в місці удару може сягати 3 000 градусів.

Бійці бригади називають свої вогнемети “невеликою артилерією”. РПВ-16 завдає значних пошкоджень. Здебільшого українські вогнемети застосовуються для зачистки укріпрайонів противника. Кожен воїн бере із собою на завдання по два вогнемети. Це пояснюється тим, що РПВ-16 є одноразовим. Після пострілу тубус викидають.

РПВ-16 було презентовано у 2017 році. На озброєння ЗСУ перші зразки вогнеметів надійшли восени 2018 року. Дальність пострілу становить 1 000 м. БЧ важить 4 кг. Найефективніше РПВ-16 вражає цілі на дистанції 300 м. Після потрапляння в ціль відбувається підрив бойової частини з подальшим розпиленням аерозолю. Діаметр хмари може досягати 8 м. На піку температура горіння аерозолю становить 3 000 градусів.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше