5 способів, як отримати інтернет без світла

Оптоволоконний інтернет

Якщо ваш будинок підключений до оптоволоконної мережі – вважайте, що вам пощастило: все, що потрібно зробити – забезпечити живлення для роутера.

Енергонезалежність та висока швидкість інтернету – відмінна риса технології PON (passive optical network). Мережа дротового інтернету нагадує дерево з безліччю відгалужень, причому проміжні вузли, де кабель ділиться на окремі жили, не вимагають живлення – лише центральний вузол OLT (Optical line terminal) та віддалений абонентський вузол ONT (Optical network terminal).

Тобто якщо у провайдера з енергопостачанням все гаразд, то у вас інтернет буде – як правило, провайдери ставлять акумулятори, яких вистачає на кілька годин. Підключіть роутер через кабель-адаптер USB з тригером, що підходить для обладнання (погляньте на роутері – зазвичай йому потрібно 9 або 12 вольт), до потужного повербанка або станції безперебійного живлення.

Якщо у вас у квартирі чи будинку стоїть оптичний медіаконвертер, його теж потрібно підключити до живлення. Виглядає він так:

Якщо ви підключені до мідної мережі, можна перейти на оптоволокно. Але доведеться набратися терпіння: провайдери кажуть, що зараз черги на підключення чи не пів року вперед. Тому варто розглянути альтернативні варіанти.

Телефонна мережа

Можна повернутися до стареньких і повільних, але працюючих у блекаут технологій. Пам’ятаєте, як раніше інтернет підключали через телефонну лінію та ставили ADSL-роутер? Доведеться пошукати провайдера, який все ще використовує цю технологію і зможе провести до вас інтернет – з великих гравців залишився «Укртелеком».

Схема роботи та ж: купіть два кабелі-адаптери, підключіть до живлення Wi-Fi та ADSL/VDSL-роутери та моліться, щоб у провайдера не було проблем з енергопостачанням.

Nanostation

У вас вічно відключають електрику, а щасливий сусід із будинку навпроти сидить зі світлом та інтернетом? Ситуацію можна обернути на свою користь.

«За допомогою двох наносів (прим. nanostation) ви можете створити на зразок Wi-Fi-мосту між своїм будинком і будинком сусіда: один пристрій передає сигнал, інший приймає. Зона покриття зазвичай досить велика – пару кілометрів, але між наносами не повинно бути перешкод – високих дерев чи будівель. Тому в ідеалі станції повинні встановлюватися на даху якомога вище.  У приватному будинку можна зробити простіше: протягнути кабель і з’єднати роутер сусіда зі своїм. Так дешевше і уникнете мороки зі складним налаштуванням наносу. Кабель потрібної довжини завжди можна купити у провайдера.

Вартість комплекту з двох наностацій стартує від $120, плюс знадобиться станція безперебійного живлення для обладнання.

Мобільний інтернет з підсилювачем

Варіант для тих, хто користується домашнім інтернетом від мобільних провайдерів та має 3G/4G Wi-Fi-роутер. Якщо під час блекаутів у вас хоч трохи ловить мережу, є шанс посилити сигнал до рівня, коли працює інтернет і можна хоча б тримати зв’язок із колегами та близькими через месенджери. Встановіть антену якомога вище (менше перешкод – краще сигнал), підключіть обладнання до безперебійного живлення та користуйтеся.

Ціна питання – від 1500 грн та трохи терпіння: продавці кажуть, що доставка може затримуватись, бо підсилювачі зараз в Україні нарозхват. І ще раз нагадаємо: зв’язок хоч на паличку має ловити, бо ретранслятор не зробить вам добрий сигнал із нічого.

Супутниковий інтернет

Окрім Starlink,  є й інші провайдери – український DataGroup та голландський Inmarsat. Місцевий провайдер має більш демократичні ціни: вартість підключення з обладнанням – 3000 грн, тарифи безлімітні, до 1000 грн на місяць. Щоправда, максимальна швидкість – 20 Мб/с.

І нагадаємо, що супутниковому обладнанню потрібні відповідні умови – широкий огляд неба без дерев та високих будівель, а також безперебійне живлення.

Джерело highload

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше