7 цікавих фактів про українську гривню

Другого вересня 26-й «день народження» святкує національна грошова одиниця незалежної України – гривня. Саме 26 років тому, 2 вересня 1996 року, розпочалася грошова реформа й упродовж двох тижнів у кожному населеному пункті на заміну карбованця прийшла гривня. Розповідаємо цікавинки про нашу національну валюту.

«Це вже не просто гроші, втілені в металі чи папері. Це важливий символ української державності, який за своїм історичним та емоційним наповненням стовідсотково відповідає духу нашої країни».
Насправді гривня має потужну давню історію.

  1. Гривня з’явилась ще у другій половині ХІІ століття в Київській Русі. Це були довгасті срібні зливки. Їх з часом почали рубати на дрібніші частини. Так і з’явилися рублі – від слова «рубати».
  2. Історики вважають, що гривні перестали виготовляти після монгольської навали на Київ в 1240-му році.
  3. Але під час революції 1917-1921 років українську валюту відновили. Саме тоді, у 1918 році й з’явилися перші гривні-банкноти.
  4. У часи радянської окупації власну українську грошову одиницю ліквідували. Але вона відродилася в 1996-му році. Тоді гривня замінила карбованці.
  5. Тоді Національний банк вилучив 97% емітованих карбованців, а це 327,9 трлн. Тоді в готівковий обіг ввели лише 3,1 млрд грн.
  6. Банкноту номіналом у 200 грн ввели в обіг у 2001-му році, у 2006-му з’явилися 500 гривень, а у 2019-му – 1000 гривень.
  7. Перші гривні друкували в Канаді. Нині ж Україна сама друкує свої гроші.

Джерело mc.today

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше