Американські атомні підводні човни пришвартуються в Південній Кореї вперше за 40 років

Сполучені Штати та Південна Корея об’єднають зусилля для стримування КНДР, яка готується до проведення чергових випробувань ядерної зброї. Атомні субмарини Військово-морських сил США вперше за 40 років пришвартуються в Республіці Корея.

Підводні човни стануть ключовим компонентом у так званій “Вашингтонській декларації”, націленій на стримування КНДР. План щодо заходу американських атомних субмарин у південнокорейські порти буде підписано в середу, 26 квітня, президентами Джо Байденом (Joe Biden) і Юн Сок Йолем (Yoon Suk Yeol) у Вашингтоні.

 

Угода спрямована на те, щоб розвіяти побоювання Республіки Корея щодо агресивної ядерної програми КНДР. США хочуть утримати країну від перезапуску власної ядерної програми, яку вона закрила приблизно 50 років тому, підписавши Договір про нерозповсюдження ядерної зброї.

Раніше президент Республіки Корея обмірковував відновлення розробки власної ядерної зброї. Також Юн Сок Йоль розглядав варіант, за якого США розмістили б на Корейському півострові свою зброю.

Обидві країни мають намір посилити координацію в рамках стратегії ядерної відповіді в разі атаки з боку Північної Кореї. При цьому оперативний контроль усієї зброї буде у США, а ядерна зброя все-таки не буде розгорнута на території Республіки Корея.

Будучи кандидатом у президенти, Юн Сок Йоль говорив, що він планує закликати до активнішого розгортання в країні американських стратегічних бомбардувальників, атомних підводних човнів та авіаносців. Літаки стратегічної авіації B-1B Lancer і B-52H Stratofortress вже почуваються як удома в регіоні, а от атомні субмарини з балістичними ракетами були в Південній Кореї востаннє в 1970-х роках, тобто в розпал холодної війни. Причому іноді вони заходили кілька разів на місяць, а в самій Республіці Корея перебували сотні ядерних боєголовок США.

У 1991 році було ухвалене рішення про виведення американської ядерної зброї. Рік потому між Сеулом і Пхеньяном було підписано декларацію, згідно з якою жодна з країн не повинна випробовувати, виробляти, отримувати, володіти, зберігати, розгортати або застосовувати ядерну зброю.

Що стосується “Вашингтонської декларації”, джерело не повідомляє, які субмарини ВМС США вирушать у порти Південної Кореї. На озброєнні перебуває майже два десятки підводних човнів класу Ohio. Чотири з них несуть крилаті ракети Tomahawk, а решта обладнані балістичними ракетами Trident II (D5) з ядерними боєголовками.

Джерело apnews

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше