Google запустила першу геотермальну станцію в США (відео)

Компанія Google оголосила про запуск першого у своєму роді геотермального проєкту енергетики, який забезпечує постачання безвуглецевої електроенергії в мережу Невади. Про це повідомила сама компанія.

Цей проєкт є кроком у напрямку досягнення цілі Google повністю перейти на використання безвуглецевої енергії для своїх датацентрів та офісів до 2030 року. Google співпрацює зі стартапом в галузі чистої енергії Fervo Energy для розробки цієї геотермальної системи.

Проєкти геотермальної енергії мають перевагу перед іншими джерелами відновлювальної енергії, такими як сонце та вітер, через те що вони можуть працювати безперервно, незалежно від погодних умов. Компанія Fervo Energy досягла значних результатів у вдосконаленні геотермальної системи, забезпечуючи рекордну потужність для комерційних масштабів. Вони виробляють електроенергію шляхом буріння глибоко в землю і створення тріщин у гірській породі, через які проходить вода, поглинаючи тепло з навколишньої породи.

Основна перевага геотермальної енергії полягає в тому, що вона не завдає шкоди навколишньому середовищу. Резервуари знаходяться на великій глибині та не впливають на грунтові води. Міністерство енергетики США передбачає, що до 2050 року геотермальні проєкти можуть забезпечити 16% енергопотреб США.

Google активно працює над прискоренням впровадження геотермальних технологій як екологічно чистого джерела енергії. Вони співпрацюють з організацією Project InnerSpace, яка працює над усуненням бар’єрів для розвитку геотермальної енергетики. Крім того, компанія Fervo Energy збирається побудувати геотермальну електростанцію в штаті Юта, яка буде здатна постачати електроенергію для 300 000 будинків.

Джерело liga

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше