Гессен (Німеччина) запроваджує вивчення української мови у школах

Федеральна земля Гессен у Німеччині запроваджує українську мову як другу іноземну в школах, щоб дітям з України було простіше складати випускні іспити Abitur. Про це повідомляє n-tv.

Українським дітям, щоб мати можливість скласти випускні іспити Abitur, доводиться вивчати не лише німецьку, але й англійську та іншу іноземну мову. Відтепер Гессен стане першою федеральною землею, яка спростить цю процедуру для українських біженців, запровадивши українську мову як другу іноземну.

Попри те, що в школах інших федеральних земель також існують мовні програми з вивчення української, вона не є обов’язковою другою іноземною мовою.

Міністр культури Гессену Армін Шварц зазначив, що запровадження української мови у німецьких школах є “чітким знаком солідарності” з Україною. Міністр закордонних справ Манфред Пенц додав, що це є внеском у збереження української ідентичності та культури.

“Ми не хочемо викорчовувати українських біженців, ми не хочемо відрізати їх від їхньої батьківщини, а навпаки, будуємо міст для їхнього повернення в Україну”, – підкреслив Пенц.

За даними міністерства культури Гессена, наразі у цій землі проживає близько 20 тисяч учнів та понад 300 вчителів, які втекли з України.

Джерело espreso.tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше