Як би це виглядало: запуск радянського космічного шатлу з борту баржі на підводних крилах (відео)

Система запуску «Алексеев-Сухой» мала відправити в космос радянський шатл на спині космічного літака-носія, який стартував з борту баржі на підводних крилах. Проєкт був запропонований в 1974 році.

Канал «Hazegrayart» візуалізував запуск космічного шатлу радянської епохи, підготовленого авіабудівною компанією «Сухой», відомою своїми реактивними винищувачами та спеціалістом з підводних крил Ростиславом Алексєєвим, який найбільш відомий як головний конструктор прототипу екраноплану «Каспийский морской монстр».

Проєкт «Альбатрос» імені «Алексеев-Сухой» був триступеневою системою запуску шатлів, здатною відправити космічний корабель у небо без необхідності стартового майданчика або навіть злітно-посадкової смуги. Усі щаблі відновлюватимуться та використовуватимуться повторно.

Запропонована в 1974 році, система була 70-метровою баржею на підводних крилах водотоннажністю 229 тонн під назвою «Albatros Momentum Block». На ній мав розташовуватися літак-носій «Альбатрос» з трикутним крилом, заправлений паливом і оснащений ракетою на рідкому кисні/рідкому водні, здатною виробляти тягу 91,298 мільйона кН.

На носії мав розташовуватися набагато менший за розміром 49-метровий космічний шатл Albatros Raketoplan, що важить лише 160 тонн, заправлений паливом і оснащений власною ракетою потужністю 320,1 мільйона кН.

Проєкт передбачав, що літак-носій другого ступеня запускатиме ракети, поповнюючи запас палива на ходу зі 180-тонного запасу на баржі. Це прискорить баржу на підводних крилах, після чого опір значно зменшиться і баржа досягне стартової швидкості близько 180 км/год менш ніж через дві хвилини після запуску ракет.

У цей момент у літака-носія буде достатня підйомна сила для зльоту, після чого він підніме шатл на велику висоту, перш ніж він відокремиться і продовжить рух орбітою під дією власної ракетної енергії, а літак-носій знизиться назад на Землю і приземлиться.

Цей дивовижний проєкт так і не був реалізований, оскільки політ на підводних крилах стає надзвичайно ризикованим на швидкостях понад 113 км/год. На такій швидкості зона низького тиску над крилом підводних крил падає до тиску, досить низького, щоб вода почала закипати.

Джерело newatlas

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше