Інноваційний плавучий генератор C4 потроює виробництво електроенергії з хвиль: прорив у зеленій енергетиці

Шведська компанія CorPower оголосила про «проривні» результати випробувань в Атлантичному океані своїх повномасштабних плавучих генераторів, які вміло розраховують свої рухи для посилення невеликих хвиль, одночасно захищаючи себе від небезпечних штормових умов.

У механічному сенсі це досить стандартна на вигляд система із закріпленим на якорі буєм-поглиначем – хвилі піднімають наповнене повітрям шасі вгору і вниз, а розташована всередині система відбору потужності збирає енергію, перетворюючи лінійний рух вгору і вниз для працюючих генераторів.

CorPower заявляє, що це нова технологія управління фазою під назвою WaveSpring, яка вирізняє величезні буї C4. Внутрішній пневматичний циліндр попередньо натягнутий, щоб тягнути буй вниз, так що за відсутності активного керування буй просто залишається в прозорому режимі, незалежно від того, наскільки високі хвилі. Це діє як механізм безпеки у найгірших умовах.

Але коли хвилі більш стабільні, C4 починає розгойдуватися вгору і вниз вдвічі більше за амплітуду хвиль, регулюючи фазу своїх рухів. Тобто генератор піднімається не в той же час, як і хвиля, а відстає, щоб отримати невеликий додатковий енергетичний імпульс, який підштовхує його вище.

Цей ефект має величезне значення для вироблення електроенергії, CorPower заявляє про збільшення вироблення електроенергії на 300% порівняно з аналогічним буєм без регулювання фази Wavespring. Ці буї дуже великі – 19 м у висоту та 9 м у діаметрі.

CorPower доставила C4 на відкритий випробувальний полігон в Атлантичному океані, Португалія, де він був підключений до мережі та експортував електроенергію. Погода піддала CorPower ідеальне випробування на живучість, викликавши жахливі хвилі заввишки 18,5 м. C4 перейшов у «прозорий» режим і без проблем витримав шторм.

Команда зафіксувала пікову потужність близько 600 кВт, але стверджує, що під час випробувань пристрій був обмежений як за швидкістю, так і по ходу. Очікується, що під час роботи на повну потужність пікова потужність складе близько 850 кВт.
CorPower прогнозує нормалізовану вартість енергії (LCoE) в діапазоні 33–44 доларів США за мегават-годину після того, як буде розгорнуто потужність 20 гігават. Це була досить конкурентоспроможна ціна, враховуючи, що хвильова енергія практично працює цілодобово і без вихідних, і може заповнити прогалини, коли вітер і сонячна енергія не працюють.

Наступним кроком, за словами компанії, стане майданчик із декількома буями, де можна буде розпочати тестування концепції близької до комерційного впровадження.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше