Коли в 2021 році чекати яскраві небесні явища

Відомо, що у 2021 році Україна буде споглядати повне сонячне затемнення, але це не всі небесні явища, які українці мають побачити наступного року.

Так, 2021 рік чимало насичений красивими астрономічними подіями. Вже на початку січня українці побачать перший зорепад.

Квадрантиди — це метеоритний потік з радіантом в сузір’ї Волопаса. Зазвичай зорепад триває 6 днів. У 2021 році він пройде з 1 по 6 січня, а пік настане в ніч з 3 на 4 число місяця. Швидкість падіння в цей період близько 60-200 метеорів на годину. Тому жителі країни вже з перших хвилин Нового року сміливо можуть загадувати бажання побачивши зірку що падає.

Наступний “зоряний дощ” Ліриди порадує землян у квітні. У 2021 році він пройде з 16 по 25 число, а пік припаде на 22-23 квітня. У цей час швидкість падіння становитиме 15-20 метеорів на годину, і вже на початку травня можна буде спостерігати за Акваридами. Радіант метеорного потоку знаходиться в сузір’ї Водолія. Пік активності починається відразу після проходження Лірид та досягає максимуму 6-7 травня з активністю 60-70 метеорів за годину.

Найпотужніший зорепад Персеїди традиційно розпочнеться в серпні-місяці. У 2021 році ця подія відбудеться з 10 по 20 серпня. На піку активності Персеїд, який настане 12-14 числа, швидкість падіння становитиме близько 100 метеорів на годину. До слова, Персеїди — це частинки хвоста комети Свіфта-Таттла. Вона наближається до нашої планети приблизно один раз на 135 років. В останній раз це спостерігалося в грудні 1992 року.

Після падіння Персеїд, в “зоряні дощі” намічається перерва. Наступний пройде вже жовтні. Оріоніди, з радіантом в сузір’ї Оріона земляни зможуть споглядати лише тиждень — з 1 по 7 жовтня. Пік активності припадає на 21-22 жовтня, швидкість становитиме не більше ніж 20-25 метеорів на годину.

Якщо перераховані вище зорепади можуть спостерігати жителі або Південної, або Північної півкуль, то наступні “зоряні дощі” зможе спостерігати весь світ.

Тауриди почнуть свою активність 7 вересня та закінчать 10 грудня, пік активності зазвичай припадає на 4-6 листопада. Швидкість — 5-10 метеорів на годину, але вони дуже великі та яскраві.

Зорепад Леонідів відрізняється від інших яскравими та частими спалахами на небі. Побачити його можна з 6 по 30 листопада, пік активності припадає на 17-18 число місяця. Швидкість — не більше ніж 15 яскравих метеорів на годину. Радіант Леонідів знаходиться в сузір’ї Лева. Звідси й назва цього метеорного потоку.

Інтенсивний та красивий метеорний потік Гемініди, з радіантом в сузір’ї Діви за астрономічним календарем щорічно спостерігають 7-18 грудня. Пік активності спостерігається 13-14 грудня. Швидкість “зірок які падають” — до 120 яскравих та красивих метеорів на годину.

І завершує рік зорепадів Урсиди. За астрономічним календарем це станеться 17 грудня та триватиме всього лише тиждень. Інтенсивність Урсид досить маленька — до 10 метеорів, пік активності припадає на 21-22 число місяця. Радіант Урсиди знаходиться в сузір’ї Малої Ведмедиці.

Крім того, у 2021 році весь світ спостерігатимуть астрономічне явище, при якому Місяць максимально близько підходить до Землі. Називають його “Суперповня”, а в просторіччі — “Кривавим Місяцем” або “Рожевим Місяцем”. Всього їх у 2021 році буде три, і всі вони збіжаться з повним місяцем. Перший супермісяць очікується 27 квітня, другий — 26 травня та останнім — 24 червня. Середня тривалість суперповню – 3-4 діб.

Джерело Українські Новини

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше