Найбільша у світі морська вітряна станція виробила першу енергію

Найбільша у світі морська вітряна електростанція Dogger Bank, що перебуває на стадії будівництва, вперше почала постачання електроенергії до енергосистеми Великої Британії. Після завершення будівництва Dogger Bank складатиметься з 277 гігантських морських турбін, здатних виробляти достатньо чистої енергії, щоб щорічно забезпечувати електроенергією 6 млн будинків. Цей проєкт також допоможе знизити річні викиди CO2 на рівні, еквівалентному відмові від використання 1,5 млн автомобілів.

Вітряну електростанцію Dogger Bank потужністю 3,6 ГВт будують у Північному морі за 130 км від узбережжя Йоркшира в три етапи потужністю по 1,2 ГВт кожний – Dogger Bank A, B і C. Завершення будівництва всіх трьох черг заплановано на 2026 рік.

Перша морська вітряна турбіна на Dogger Bank A вже виробляє електричну енергію, а система передачі високої напруги постійного струму (HVDC), розроблена компанією Hitachi Energy, передає цю енергію в національну електромережу Великої Британії. Це перший випадок застосування технології HVDC на морській вітряній електростанції у Великій Британії.

На початку вересня було встановлено дві турбіни GE Renewable Energy Haliade-X потужністю 13 МВт. Установки Haliade-X підключаються в море вперше. У висоту вони досягають 260 метрів. Кожен оберт їхніх лопатей завдовжки 107 метрів вироблятиме достатньо чистої енергії, щоб забезпечити харчуванням середньостатистичне домашнє господарство у Великій Британії протягом двох днів.

Після завершення будівництва Dogger Bank складатиметься з 277 гігантських морських турбін, здатних виробляти достатньо чистої енергії, щоб щорічно забезпечувати електроенергією 6 млн будинків. Проєкт знизить викиди CO2 на рівні, еквівалентному відмові від використання 1,5 млн автомобілів на дорогах щорічно.

Найбільшу у світі морську вітряну електростанцію розробляє і будує британський розробник SSE Renewables, співпрацюючи з норвезькими Equinor і Vårgrønn (спільне підприємство Eni Plenitude і Hitec Vision).

Джерело electrek

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше