Rocket Lab побудує багаторазову ракету середнього класу для польотів на Марс

Rocket Lab на подив швидко для аерокосмічної галузі зробила собі ім’я шляхом регулярних запусків малих супутників, і тепер компанія дозріла для розширення. Нова багаторазова ракета Neutron зможе підіймати на орбіту не тільки вантажі, але й астронавтів. При цьому вона зможе літати не тільки на навколоземну орбіту, а й на Місяць та навіть на Марс.

Вперше Rocket Lab досягла орбіти у 2018 на ракеті-носії Electron вантажопідйомністю в 300 кг. З того часу компанія зробила 18 місій, доставила майже 300 супутників для своїх клієнтів та має вже досить досвіду та довіри, щоб замахнутися на більший сегмент ринку. Ракета середнього класу Neutron зможе брати на борт більше габаритні та важкі вантажі, виконуючи замовлення приватних компаній, державних та військових відомств, повідомляє New Atlas.

Двоступенева ракета буде досягати у висоту 40 м, діаметр її вантажного відсіку складе 4,5 м. Вантажопідйомність залежить від місця призначення: 8 000 кг для низької навколоземної орбіти 2 000 кг для польотів на Місяць та 1 500 кг — якщо треба відвезти щось на Марс.

Голова Rocket Lab Пітер Бек пояснив, чому компанія вибрала середній клас ракет. «Ефективне будівництво мега-сузір’їв майбутнього вимагає запуску безлічі супутників партіями на різні орбіти, — сказав він. — Це вимога, яка занадто часто призводить до того, що великі ракети злітають незаповненими до кінця, що неймовірно дорого та неефективно з точки зору створення угруповання супутників. Neuron з вантажністю у 8 тонн ідеально підходить для відправки супутників партіями на потрібні орбіти».

Neutron повинна буде стартувати з космодрому NASA у Вірджинії, а багаторазова перша ступінь буде повертатися на морську платформу — таке ж рішення успішно застосовує SpaceX.

Для фінансування нової ракети Rocket Lab пішла на злиття з СПАК, спеціалізованою компанією з придбань, і таким чином стала публічною компанією, отримавши оцінку $4,1 млрд. Після завершення угоди вона залучить близько $750 млн. на розробку Neutron.

Восени минулого року Rocket Lab провела перші успішні випробування по поверненню ракети-носія шляхом приводнення. У подальших планах компанії — освоїти технологію виловлення першого ступеня в повітрі за допомогою вертольота. Можливість такого маневру компанія вже продемонструвала навесні цього року.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше