Слухові апарати будуть читати по губах, аналізувати жести і працювати в 5G

Вчені з університетів Вулверхемптона та Единбурга оголосили про розробку самого просунутого слухового апарату у світі. Нова система буде зчитувати жести рук і міміку співрозмовника за допомогою набору камер, передавати інформацію через 5G-мережі й обробляти дані в хмарі шляхом алгоритмів на базі ШІ. Проєкт підтримується державною радою EPSRC на суму в $ 4,4 млн. В рамках британської програми «Технології, що трансформують охорону здоров’я до 2050 року».

Чотирирічний проєкт під назвою «Когнітивно-натхненні мультимодальні слухові апарати з підтримкою 5G-IoT» (COG-MHEAR) буде розділений на кілька підпрограм, присвячених одному продукту. Основна програма буде орієнтована на сприйняття людської мови в повсякденних галасливих ситуаціях, які, як правило, вимагають як слухових, так і візуальних відчуттів. Слухові апарати COG-MHEAR НЕ будуть напружувати слухову сенсорну систему, а запропонують імітацію реальних звуків в процесі розмови.

Автори проєкту розроблять IoT-систему, яка буде підключати слухові апарати до хмарної платформи через 5G-мережі. Такий підхід знизить навантаження на сам пристрій і зробить його більш енергоефективним – всі обчислення будуть проводитися в хмарі за допомогою просунутих алгоритмів і передаватися назад з затримкою менш як 10 мс. Зібрана інформація буде анонімною та буде шифруватися, щоб зберегти приватність кожної бесіди. Інженери також будуть використовувати гнучку електроніку та спеціальні антени, які зменшать габарити гаджета – передбачається, що за розміром COG-MHEAR не відрізнятиметься від звичайних слухових апаратів.

При цьому описаний пристрій стане лише прототипом більш досконалого апарату – в довгостроковій перспективі, коли вчені вирішать ряд проблем з живленням і обчислювальними потужностями, обробка вхідних даних буде переведена на локальний пристрій. Одна з кількох можливих концепцій – інтеграція COG-MHEAR за принципом нейроінтерфейсу – мозок-комп’ютер.

«Наша ідея для 2050 року – вийти за рамки 5G-IoT і Інтернету, щоб створити незалежний мозкоподібний чіп на кристалі для розв’язання проблем з розмірами слухового апарату, потужністю, зв’язком і кібербезпекою», – пояснив один з учасників COG-MHEAR Ахсан Аділ з Вулверхемптонского університету.

Крім Вулверхемптонского та Единбурзького університетів, в проєкті братимуть участь університети Глазго, Манчестера, Ноттінгема, Херіота-Уатта, компанії Nokia Bell-Labs і Alpha Data, а також ряд великих дослідних центрів Великобританії.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше