SpaceX оновила рекорд з багаторазового використання Falcon 9, запустивши та посадивши один і той же ступінь в 16-те

Ракета SpaceX доставила на орбіту 22 супутники SpaceX Starlink «V2 Mini».

Falcon 9 стартувала зі станції космічних сил на мисі Канаверал у Флориді в понеділок о 8-й ранку за Києвом. Через 8,5 хвилин після запуску бустер успішно приземлився на палубу корабля в Атлантичному океані – вже вшістнадцяте, що стало новим рекордом з повторного використання ракет для SpaceX.

Тим часом розгінний блок Falcon 9 доставив на орбіту 22 апарати «V2 Mini» – нову та потужнішу версію супутників, більших за попередню ітерацію Starlink (Falcon 9 може вмістити таких близько 50), але менших за 1,25-тонні V2.

«V2 mini охоплюють ключові технології — такі як більш потужні фазовані антенні решітки та використання електронного діапазону для транзитного зв’язку — що дозволить Starlink забезпечити приблизно в 4 рази більшу пропускну здатність, ніж попередні ітерації», — повідомляла SpaceX у Twitter.

Перший ступінь Falcon 9, який здійснив політ у понеділок зранку, востаннє був запущений у грудні 2022 року. Серед його 15 попередніх польотів – Demo-2, перша місія SpaceX з екіпажем, яка відправила двох астронавтів NASA на Міжнародну космічну станцію у 2020 році.

Ще один перший ступінь Falcon 9 відзначився 15 польотами, решта – запускалися приблизно по 14 разів. Starship, найпотужніша ракета в історії, обіцяє ще більше здобутків, коли врешті-решт досягне космосу. Обидва її ступені зможуть літати кілька разів протягом одного дня, заявляв засновник і генеральний директор SpaceX Ілон Маск.

Попередня спроба запуску 20 квітня загалом була успішною. Ракета вдало стартувала з майданчика (хоча кілька двигунів із 33 один за одним відмовили), пройшла момент максимального аеродинамічного опору Max-Q та майже дісталася до етапу роз’єднання ступенів. На третій хвилині Starship, перебуваючи на висоті близько 38 кілометрів, почала неконтрольовано кружляти у верхніх шарах атмосфери та зрештою була підірвана командою з центра керування.

Друга спроба, ймовірно, відбудеться вже за 5 тижнів. Команда внесла понад 1000 оновлень в конструкцію ракети, які включають серйозні зміни у процесі розділення двох ступенів та удосконалення в силовій установці; зміцнили й стартовий майданчик, який зможе вистояти під час запалювання 33 головних двигунів.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше