У Бельгії заявили, що не можуть передати Україні F-16: що сталося

Відзначається, що рішення про передачу літаків не зміниться, навіть якщо США дозволять

Керівництво бельгійської армії вважає, що літаки F-16 знаходяться в поганому стані. У зв’язку з цим вони не можуть бути відправлені в Україну.

“Річ не в тім, що ми не хочемо, але коли наші літаки виводяться з експлуатації, вони зношуються. Ці літаки вже налітали стільки годин, що їх конструкція зносилася. Не можна відправляти в Україну літаки, якими ви б самі не скористалися”, – цитує uractiv лейтенанта Фредеріка Гетінка.

Прем’єр-міністр Бельгії Олександр де Кроо ще в лютому дав зрозуміти, що Брюссель не постачатиме бойові літаки Україні, і це підтвердив у травні міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер.

У той час як де Кроо підкреслив необхідність цих літаків для національної армії і НАТО, Дедондер заявив, що країна не може відправити свої F-16 в Україну, оскільки вони знаходяться “в кінці свого життєвого циклу”, навіть якщо США дадуть зелене світло для поставки.

“Бельгія вже відправила в Україну автоматичну зброю, бронетехніку Lynx і понад 200 вантажівок Volvo, а також боєприпаси, паливо і медичне обладнання”, – сказав Гетінк.

На додаток до військової допомоги Бельгія в червні затвердила свій останній пакет підтримки України, додавши 24 мільйони євро до 61,5 мільйонів євро, виділених Брюсселем на допомогу торік.

Однак, попри ці заяви, Бельгія продовжує відставати за загальними військовими витратами, особливо якщо порівнювати їх з цільовим показником витрат НАТО в 2% ВВП.

У той час як Бельгія досягла 1,18% свого ВВП з точки зору витрат на оборону в 2022 році, недавній документ, опублікований НАТО, вказує, що в цьому році ця цифра складе 1,13% ВВП або понад 6,5 мільярдів євро. Це ставить Бельгію на місце після Іспанії (1,26%), але попереду Люксембургу (0,72%).

На липневому саміті НАТО в Мадриді де Кроо підтвердив свої наміри збільшити витрати на оборону до 2% ВВП до 2035 року, слідуючи “реалістичному” шляху — 1,54% до 2030 року.

Джерело euractiv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше