У Сингапурі запустили потужну плавучу сонячну ферму на водосховищі – вона не тільки видобуває енергію, а й береже воду

У Сингапурі запустили досить потужну плавучу сонячну ферму на водосховищі. Крім доступу до чистої енергетики це вирішує безліч проблем. Панелі на воді помітно знижують втрати води від природного випаровування, що важливо в сухі періоди, а також працюють краще шляхом постійного охолодження, що робить плавучі озерні сонячні електростанції перспективними для обслуговування об’єктів водопостачання.

У Сингапурі мало землі й брак енергії. Дійшло до того, що в країні ввели мораторій на розгортання нових центрів з обробки даних. ЦОД стали споживати до 10% вироблюваної на острові електроенергії й влада заборонила створювати нові. Але проблема нестачі електрики нікуди не поділася, і Сингапур поставив перед собою мету розгорнути до 2030 року об’єкти видобутку сонячної енергії загальною потужністю не менше 2 ГВт. А оскільки землі на це немає, сонячні електростанції почали будувати на морі та на водосховищах.

Ми вже повідомляли, що в Джохорській протоці між Сингапуром і Малайзією недавно була введена в дію найбільша морська плавуча сонячна електростанція потужністю 5 МВт. Тепер на Тенгеському водосховищі в Сингапурі запущена ще більш потужна плавуча сонячна ферма – на 60 МВт. Площа панелей на цій електростанції становить 45 га або приблизно 45 футбольних полів (122 тис. сонячних панелей). Панелі плавають на островах з потовщеного поліетилену високої щільності й стати на якір на дно, щоб уникнути дрейфу при сильному вітрі.

Роздільне розміщення панелей залишає можливість доступу до сонячного світла озерним організмам, а додаткова аерація поповнює нестачу контакту поверхні води з відкритим повітрям. Також панелі розміщені таким чином, щоб дощова вода стікала з них максимально швидко. Нарешті, оглядом панелей займаються повітряні дрони, що економить до 30% людської праці.

У сусідній з Сингапуром Індонезії також розгортають сонячні ферми на водосховищах. Нещодавно між сингапурською компанією Sunseap і компанією з індонезійських островів Батам підписаний договір про згоду на будівництво найбільшої в світі плавучої сонячної ферми на водосховищі. Ферма почне будуватися в наступному році і буде введена в експлуатацію в 2024 році.

Очікується, що потужність цього об’єкта складе 2,2 ГВт на площі 1,6 тис. Га. Ферма буде оснащена системою зберігання енергії ємністю понад 4000 МВт • год і обійдеться приблизно в $ 2 млрд. Сингапур розраховує імпортувати електрику з цієї ферми для покриття дефіциту електрики в країні.

Джерело datacenterdynamics

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше