В Нью-Йорку заборонили в школах використовувати ChatGPT через неможливість відрізнити текст написаний чатботом від творів написаних реальними студентами

ChatGPT — новий чатбот OpenAI, який генерує текст, надзвичайно подібний до написаного людиною — нині заборонений для використання у державних освітніх закладах Нью-Йорка через “занепокоєння щодо негативного впливу на навчання”.

Департамент освіти Нью-Йорка заборонив доступ до ChatGPT, чат-бота, який використовує машинне навчання для створення реалістичного тексту, через «безпеку та точність».

Як повідомив Chalkbeat New York, заборона стосуватиметься пристроїв та інтернет-мереж, які належать департаменту освіти. За словами представника департаменту, окремі школи можуть запитувати доступ до ChatGPT з метою вивчення штучного інтелекту та навчання, пов’язаного з технологіями.

«Через занепокоєння щодо негативного впливу на навчання учнів, а також занепокоєння щодо безпеки та точності контенту, доступ до ChatGPT обмежено в мережах і пристроях державних шкіл Нью-Йорка», — повідомила представник департаменту освіти Дженна Лайл у заяві Motherboard. «Хоча цей інструмент може надати швидкі та прості відповіді на запитання, він не формує навичок критичного мислення та розв’язання проблем, які є важливими для успіху в навчанні та протягом усього життя».

OpenAI випустив ChatGPT у листопаді 2022 року. Відтоді він викликав багато галасу, дискусій і нагнітання страху щодо постійного росту систем штучного інтелекту у творчих галузях. Насправді чат-бот не настільки розумний. У грудні Stack Overflow заборонив його за постійне надання неправильних відповідей на питання програмування. Навіть генеральний директор OpenAI Сем Альтман не вважає, що це так добре; минулого місяця він написав у Твіттері, що «ChatGPT неймовірно обмежений, але достатньо хороший у деяких речах, щоб створити оманливе враження величі», і що «помилково покладатися на нього для чогось важливого прямо зараз».

Водночас як повідомляє Washington Post, деякі вчителі «майже в паніці» щодо технології, яка дозволяє учням обманювати. New York Times нещодавно показала письменникам і викладачам зразки творів ChatGPT поруч із написанням студентів, і жоден із них не міг достовірно відрізнити тексти бота від творів справжнього студента.

Коли я запитав ChatGPT, що він думає про заборону, він дав неупереджену відповідь: «Важливо враховувати потенційні ризики та переваги використання ChatGPT в освіті та ретельно зважувати докази, перш ніж приймати рішення. Важливо також прислухатися до точок зору та проблем усіх зацікавлених сторін, включаючи викладачів, студентів і батьків, щоб приймати обґрунтовані та справедливі рішення». Дивовижна відповідь. Правда?

Новий ШІ-інструмент від OpenAI зокрема можуть використовувати як потенційну нову модель для онлайн-пошуку: чатбот з легкістю відповідає на складні запитання, одразу даючи докладні відповіді. Користувачі, які шукають інформацію в Google, навпаки повинні детально просканувати сторінки з результатами, доки знайдуть необхідний їм варіант.  Microsoft вже вирішила скористатися перевагами чатбота, і планує з березня 2023 року запустити версію своєї пошукової системи Bing, яка використовуватиме ChatGPT для надання відповідей.

Також, ChatGPT масово почали використовувати для написання текстів замість копірайтерів. Це робить створення текстів для сайтів набагато дешевшим і швидшим. Але чи якіснішим? Побачимо. Майбутнє наближається дуже швидко, і скоро фантастика стане реальністю. А дехто втратить роботу…

Джерело Vice

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше