Знаходить вибухівку на глибині до пів метра: українці створили літаючого робота-міношукача

Команда розробників з Одеси створила дрон, який виявляє міни, пролітаючи над територією на малій висоті. Звісно, він не замінить повністю саперів, але здатен зробити їх роботу безпечнішою та   пришвидшити її. Він допомогає визначити рівень «забруднення» ділянки вибухонебезпечними пристроями. 

Одесити об’єднались в команду та створили дрон-міношукач. Готовий працюючий апарат пройшов серію випробувань  — поки що на імпровізованому полігоні, під час яких дрон шукав і успішно знаходив металеві предмети (фактично муляжі мін). Але незабаром планують його передати саперам для випробувань безпосередньо на розмінуванні.

Учасники команди працюють по своїх домівках у вільний від основної роботи час. Періодично збираються з саперами для випробувань, аналізу їх результатів і визначають, що потрібно вдосконалити та виправити, розповів один з учасників команди Андрій Тарасик в інтерв’ю для «Фактів».

Технічні характеристики

— Дрон може знаходитися в повітрі на одному заряді акумулятора протягом пів години. При наявності запасних акумуляторів, дрон може працювати стільки, скільки потрібно для виконання завдання.

— Швидкість — 6-7 км/год.

— До дрона підвішена стандартна котушка металошукача на тросах довжиною 1 м. Котушка має знаходитись над землею на висоті 30−50 см. Тож дрон літає на висоті приблизно 2 м.

— На дроні встановлено датчики, які дозволяють летіти, враховуючи особливості рельєфу.

— Рамка металошукача розміром в 1 квадратний метр. Відповідно, за пів години дрон може розвідати 1,5 тис. квадратних метрів.

— Магнітна котушка дозволяє знаходити міни на глибині до 0,5 м.

— Автоматика фіксує кожну з мін і відправляє на електронну карту їх місцезнаходження. На мапі забрудненість металевими предметами позначається шістьма кольорами. Чим сильніший сигнал від того чи іншого металевого предмета, тим більш яскравим кольором він висвічується на електронній карті. Точність місцезнаходження мін в 1 м.

— Передбачено два режими роботи дрона: ручний (він потребує певних навичок управління) та автоматичний (він являється основним). Ручний доцільно використовувати не для обстеження територій, а у випадках, коли бійці на фронті просуваються по певній території, і їм треба знати, чи є на ній міни.

Плани

Зараз команда працює над розробкою нового варіанту дрона, який оснащений магнітометром: «З ним апарат буде літати дещо вище. Але ані металошукач, ані магнітометр, як і інші стандартні технічні засоби пошуку, не „бачать“ пластикові міни. Ми працюємо над тим, щоб на борту нашого коптера був прилад, який помічає вибухівку, а не метал. В такому разі апарат зможе фіксувати й пластикові міни. До того ж з таким приладом не буде потреби звертати уваги на просто метал (скажімо, осколки, гільзи), якого дуже багато на місцевості, де відбувалися активні бойові дії».

Планують створити громадську організацію, яка б акумулювала кошти для виробництва літаючих роботів і презентувала проєкт. Зокрема, гроші потрібні для організації серійного виробництва.

Джерело Факти

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше