«Безвідходний» мікро-ЦОД RISE працює на біогазі та обігріває будинки

Науково-дослідний інститут RISE розпочинає тестування компактного дата-центру у шведському місті Лулео. Електроживлення ЦОД здійснюватиметься за допомогою паливних осередків, які не тільки замінюють звичайну лінію електропостачання, але й віддають надмірне тепло в локальну систему центрального опалення.

Периферійний центр обробки даних складається з двох контейнерів із СЖО та ДБЖ, один із контейнерів зайнятий паливними елементами. Контейнер із самим мікро-ЦОДом наданий шведською фірмою Vattenfall, він вміщує занурювальний резервуар, укомплектований OCP-серверами. “Виробництво” майже безвідходне, оскільки тепло від дата-центру використовуватиметься для підігріву повітря, призначеного паливним осередкам – системі доведеться часто функціонувати в морози.

Самі ж твердооксидні паливні елементи (SOFC), що випускаються німецькою SOLIDpower, віддають багато надлишкового тепла – вони будуть розігрівати воду (до 95 ° C) на подачу в систему опалення. Це єдині доступні в Європі комерційні рішення SOFC. Найбільш поширені PEM-осередки на протонообмінних мембранах, які краще підходять як резервні джерела живлення. Розробники мікро-ЦОДу розраховують, що зможуть постачати тепло до місцевої мережі чи не цілий рік.

Проєкт частково фінансується коштом програми WEDISTRICT, реалізованої ЄС для комбінації джерел енергії, що повністю відновлюються, з місцевими системами опалення. Експлуатація ЦОД розпочнеться у березні, збір статистики для WEDISTRICT триватиме весь рік. Інститут RISE бере участь і в іншому проєкті, в рамках якого також передбачено використання паливних осередків для ЦОД.  Але в цьому випадку йдеться про довгостроковий план і як паливо застосовуватиметься водень.

Джерело datacenterdynamics

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше