Dojo – новий суперкомп’ютер від Tesla

Tesla представила останню версію суперкомп’ютера Dojo – він виявився настільки потужним, що вимкнув енергосистему міста Пало-Альто.

Автовиробник вже має великий суперкомп’ютер на базі графічного процесора NVIDIA, який є одним з найпотужніших у світі. Однак у Dojo, виготовленому на індивідуальне замовлення, використовуються чіпи та вся інфраструктура, розроблена саме інженерами Tesla.

Очікується, що спеціально створений суперкомп’ютер підвищить можливості Tesla у навчанні нейронних мереж з використанням відеоданих, що має вирішальне значення для його технології комп’ютерного зору, яка забезпечує автономне водіння.

Вперше комп’ютерну систему представили на минулорічному заході Tesla AI Day. Однак тоді суперкомп’ютер мав лише перший чіп та тренувальні плитки, а команда продовжувала працювати над створенням повного кабінету та кластера Dojo «Exapod».

Цього року від чіпа та плитки вже перейшли до системного трею та повноцінного “кабінету”. Tesla заявила, що може замінити шість блоків графічних процесорів однією плиткою Dojo, яка, за твердженням компанії, коштує менше ніж один блок GPU. На лотку знаходиться шість таких плиток:

Стверджується, що один лоток еквівалентний “3-4 повністю завантаженим стійкам для суперкомп’ютерів”. Компанія інтегрує свій хост-інтерфейс безпосередньо до системного трею, щоб створити велику повноцінну хост-збірку:

Tesla може розмістити два таких системні лотки з вузлами в одному корпусі Dojo.

Ось як виглядає “кабінет” Dojo у закритому та відкритому вигляді:

Tesla зараз все ще розробляє та тестує інфраструктуру, необхідну для об’єднання кількох кабінетів, щоб створити перший комплекс Dojo Exapod.

Компанії довелося розробити власну потужну систему охолодження та живлення для кабінетів Dojo. При тестуванні інфраструктури на початку року було навіть вимкнено місцеву електромережу.

“Раніше цього року ми почали навантажувальне тестування нашої інфраструктури електроживлення та охолодження, і нам вдалося збільшити її потужність більш ніж на 2 МВт, перш ніж ми відключили нашу підстанцію та отримали дзвінок із міста”, – розповідає Білл Чанг, головний системний інженер Tesla Dojo .

А ось як Tesla Dojo Exapod має виглядати у відкритому та закритому вигляді:

Tesla також опублікувала основні характеристики Dojo Exapod: 1,1 EFLOP, 1,3 ТБ SRAM та 13 ТБ DRAM з високою пропускною здатністю.

Згідно з графіком компанії, повний перший кластер буде готовий у першому кварталі 2023 року. Планується відкрити сім Dojo Exapods у Пало-Альто.

Ілон Маск каже, що є сенс пропонувати Dojo як послугу, так як це робить Amazon AWS, стверджуючи, що сервіс “буде доступний в Інтернеті, де компанії зможуть навчати свої моделі швидше і за менші гроші”.

Однак насамперед Dojo потребує саме Tesla – для автоматичного маркування навчальних відеороликів зі свого автопарку та навчання своїх нейронних мереж для створення власної системи автономного водіння.

Нижче – запис трансляції презентації Tesla AI Day:

Також на презентації Ілон Маск представив прототип робота-гуманоїда Optimus за $20 000 з акумулятором потужністю 2,3 кВтг, Tesla SoC, а також модулями Wi-Fi та LTE.

Джерело electrek

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше