Особливості класифікації автомобільних цистерн

Автоцистерни входять до списку найпопулярнішої автомобільної спецтехніки. Нині вони застосовуються у сфері сільського господарства та промислового виробництва, обслуговування населення й видобутку корисних копалин.

Запропоновані виробниками автомобільні цистерни бувають самохідними або причіпними. Залежно від модифікації можуть виконувати перевезення:

  • питної чи технічної води;
  • пального;
  • різних кислот та інших агресивних хімічних речовин;
  • бітумних сумішей;
  • зрідженого газу;
  • молока та інших рідин.

Будь-яка автоцистерна тільки на перший погляд має вигляд простої конструкції. Насправді це досить складна спецтехніка, яка оснащується різними технологічними пристроями. До виробництва цистерн пред’являються певні вимоги. І це стосується процесу виготовлення не тільки бітумо- або бензовозів, але й звичайних резервуарів для води або молока.

Типи техніки

Залежно від цільового призначення можна виділити дві великі категорії автоцистерн, а саме:

  1. Універсальні (загальне призначення). Застосовуються для транспортування різних рідин, які, як правило, належать до однієї товарної групи (наприклад, бензину та солярки).
  2. Спеціальні. Вони експлуатуються для перевезення певної рідкої продукції (соляної кислоти, молока, органічних речовин тощо).

Крім того, серед автоцистерн другого типу варто зазначити ізотермічні модифікації. Здебільшого їх виготовляють у вигляді термоса, але ключова особливість такого транспорту полягає в наявності системи підігріву продукції, яка перевозиться. Основною сферою застосування є перевезення бітумних та деяких інших матеріалів, здатних до полімеризації (затвердіння). Завдяки наявності парових або електричних нагрівальних приладів забезпечується підтримка оптимального температурного режиму матеріалу, що знаходиться всередині ємності. Це виключає можливість переходу в жорсткий стан під час доставлення на об’єкти використання.

Інші ознаки класифікації

Також автоцистерни розподіляють на типи залежно від їхньої колісної бази. Вона буває:

  • самохідна – жорстка зчіпка з вантажівкою без можливості від’єднання ємності;
  • призначена для буксирування – використовуються в тандемі з потужними тягачами.

Крім того, модифікації останнього типу (їх називають напівпричепами) можуть мати кілька відсіків для завантаження рідких речовин. Така техніка потрібна автозаправним станціям, оскільки дозволяє використовувати одну одиницю резервуара для підвезення різного пального.

Також цистерни ділять на:

  • овальні, прямокутні та круглі;
  • сталеві, алюмінієві, скляні;
  • наливні та оснащені системами примусового завантаження.

Все це дозволяє підібрати оптимальну техніку під будь-які потреби.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше