Довгий COVID-19 можна передбачити за біомаркерами в момент інфікування

За різними даними, симптоми довгого ковіду зустрічаються приблизно у 30-40% людей, які перехворіли на COVID-19 в будь-яких формах. У новій роботі вченим вдалося ідентифікувати в крові кілька показників, які вкажуть на ризики тривалих симптомів ще в момент інфікування. Таке тестування на ранньому етапі допоможе лікарям заздалегідь визначати людей в групі ризику і надавати їм додаткову підтримку, особливо для зниження ризиків неврологічних ускладнень.

Симптоми COVID-19 після одужання можуть зберігатися у людини протягом декількох місяців і навіть року. Хоча вважалося, що такі наслідки переважно зустрічаються у людей після тяжкої хвороби, тепер є дані, що свідчать про рівні ризики й для людей з безсимптомною формою COVID-19. Розуміючи ці масштабні наслідки для здоров’я людей, вчені стали шукати в крові ознаки довгого ковіду.

У дослідженні, про яке пише Medical Express, взяли участь 309 пацієнтів, зразки крові яких протестували за різними показниками. Виявилося, що інформативними біомаркерами були певні аутоантитіла, рівні РНК SARS-CoV-2, а також ДНК вірусу Епштейша-Барр.

Ключовим показником стало вірусне навантаження, за яким можна передбачити тривалі симптоми COVID-19. «Ми виявили, що ранні вимірювання вірусу в крові тісно пов’язані з певними тривалими симптомами, які розвинуться у пацієнтів через кілька місяців», – прокоментував співавтор роботи Япен Су.

Вивчаючи вірус Епштейна-Барр, який вражає приблизно 90% дорослого населення, вчені виявили його реактивізацію на ранній стадії хвороби, яка також була пов’язана з майбутніми тривалими симптомами.

Нарешті, підвищення показників деяких аутоантитіл знижувало рівень захисних нейтралізуючих антитіл в організмі, що також підвищувало ризики ускладнень.

Автори переконані, що впровадження тестування у клінічну практику допоможе вчасно визначати людей із групи ризику, яким має бути надана додаткова допомога. Крім іншого, результати можна адаптувати для інших хронічних станів, таких як хвороба Лайма, щоб прогнозувати ризики тривалих симптомів у пацієнтів.

Хоча основними симптомами довгого COVID-19 вважаються неврологічні та респіраторні порушення, є і менш очевидні зміни в організмі після хвороби. Наприклад, раніше вчені показали, що у перехворілих будь-якою формою COVID-19 спостерігається аномальна активність імунної системи.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше