Google закриє Android Things, платформу для пристроїв розумного будинку, яка так і не стала популярною

Стало відомо про те, що компанія Google має намір згорнути проєкт Android Things, в рамках якого розроблялася урізана версія операційної системи Android, орієнтована на використання в пристроях розумного будинку. Програмна платформа за роки існування так і не стала популярною, тому рішення про припинення її подальшої розробки не виглядає несподіваним.

Нагадаємо, Google зайнялася розробкою ОС для пристроїв розумного будинку у 2015 році. На той момент проєкт мав ім’я Brillo та в його рамках повинна була бути створена «базова операційна система для Інтернету речей». У 2016 році Google оновила проєкт, і ініціатива була перезапущено під ім’ям Android Things. Передбачалося, що ОС буде використовуватися в різного роду пристроях, таких як смарт-динаміки, камери безпеки та маршрутизатори.

У 2018 році на ринку з’явилися кілька смарт-динаміків на базі Android Things, але по-справжньому популярною програмна платформа так і не стала. На початку 2019 року Google оголосила про намір «переорієнтувати» Android Things на використання в смарт-динаміках та смарт-дисплеях. З того часу пройшло майже два роки, і тепер Google заявила про намір повністю припинити роботу в даному напрямку.

Згідно з наявними даними, з 5 січня 2021 року консоль Android Things Console, яка використовується розробниками для завантаження оновлень на пристрої, перестане приймати нові некомерційні проєкти. Повне відключення консолі з видаленням даних всіх проєктів намічено на 5 січня 2022 року. Це означає, що у розробників є рік на те, щоб встигнути згорнути свої проєкти, засновані на Android Things.

Джерело TheVerge

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше