Потенційна загроза для людей. Вчені почали редагувати гени курей, щоб зробити їх невразливими до пташиного грипу

Дослідники Единбурзького університету перевірили свійських тварин на стійкість до вірусів, щоб запобігти небезпечним мутаціям, які можуть становити загрозу для людей.

Понад вісім мільйонів свійської птиці загинули або були знищені внаслідок спалахів у Великобританії з 2021 року.

Проте вчені попереджають, що потрібна додаткова робота, щоб викорінити будь-яку ймовірність того, що техніка редагування генів може призвести до мутації вірусу та потенційного кроку до зараження людей.

Для цього використали техніку CRISPR-Cas9м (її називають «генетичними ножицями») щоб відредагувати ДНК у гені ANP32A.

Ген виконує біологічну функцію в здорових курячих клітинах, коли вони інфікуються пташиним грипом, вірус захоплює ген, щоб створити більше своїх копій.

Однак дослідження показало, що коли курчата зі зміненим геном піддавалися типовій дозі вірусу, дев’ять із десяти були здатні протистояти інфекції.

Відповідно лише одна курка виділяла невелику кількість вірусу протягом дня або двох.

Попри ДНК втручання, птахи залишалися здоровими та продовжували нести яйця протягом двох років дослідження.

Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Джерело nature

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше