Ціль – завдати удару по москві. Україна модернізує протикорабельні ракети «Нептун»

Журналісти повідомляють, що ще у квітні 2023 року співрозмовник видання говорив The War Zone, що Україна працює над переобладнанням P-360 «Нептун» у зброю наземного ураження, але ракеті потрібна нова система наведення, якої в неї на той момент не було.

Зокрема, для завершення роботи були потрібні певні види мікросхем, але система була близька до завершення, йдеться у статті проєкту The War Zone видання The Drive.

За даними видання, що посилається на слова представника Міноборони України, Україна має плани зрештою завдати удару по москві та іншим об’єктам усередині рф за допомогою варіантів ракети «Нептун». Для цього її планують модифікувати у боєприпас класу «земля — земля».

Український чиновник повідомив, що атака на російську систему ППО С-400 в районі села Оленівка на мисі Тарханкут 24 серпня «була на 100 відсотків здійснена модифікованим «Нептуном».

28 серпня представник Міноборони заявив, що Україна розробила систему наведення GPS, яка доставляє ракету до заздалегідь визначеного місця.

Переобладнаний «Нептун», який запускається з тієї ж пускової установки, що й протикорабельний варіант, має дальність близько 400 км та корисне навантаження близько 350 кг. Наразі, за його словами, вироблено всього пару десятків таких ракет.

На місці інфрачервона головка самонаведення (ГСН) ракети шукає та фіксує ціль на основі попередньо завантаженого зображення, а потім здійснює остаточну атаку по цій цілі. Якщо ракета не може уразити ціль, вона припиняє атаку.

Експерти The War Zone зазначають, що така модифікація стала б великим стрибком у можливостях, оскільки ракети неможливо було б заглушити за допомогою засобів радіоелектронної боротьби, і їх було б дуже важко виявити на етапі кінцевої атаки через те, що їхня ГСН за своєю природою пасивні.

Попри успіх у переобладнанні, в Міноборони зазначають, що завадити дістатися цілі ракеті можуть сучасні російські системи ППО.

Нагадаємо, береговий ракетний комплекс «Нептун» — це розробка від державного конструкторського бюро «Луч», що розташовано у Києві. Воно існує з 1965 року. Це був колись основний розробник у СРСР автоматизованих систем контролю та діагностики спеціальної авіаційної техніки.

Виявляється, перші «Нептуни» не влучали у ціль через брак однієї деталі. А поцілити «москву» допомогла природа.

Джерело thedrive dev

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше