Вчені створили новий тип екологічного скла, яке в 10 разів міцніше за звичайне

Вчені з Пенсильванського університету розробили новий тип скла LionGlass, під час виробництва якого викидів вуглекислого газу менше на 50% порівняно зі щорічними 86 млн тонн викидів, повідомляє ScitechDaily.

Інноваційне скло потребує значно менше енергії для виробництва та має вищу стійкість до пошкоджень, ніж звичайне натрієво-вапняне силікатне скло.

Нещодавно команда подала заявку на патент, що свідчить про перший крок до виведення LionGlass на ринок.

Звичайне натрієво-вапняне силікатне скло виготовляється шляхом плавлення трьох основних матеріалів: кварцового піску, кальцинованої соди та вапняку. Процес плавлення виділяє вуглекислий газ (CO2), який утримує тепло. Однак основна частина викидів CO2 походить від енергії, необхідної для нагрівання печей до високих температур під час виробництва скла.

LionGlass має значно нижчу температуру плавлення — на 300-400 °C, що допомагає знизити споживання енергії на 30%.

До того ж дослідники були здивовані тим, що LionGlass щонайменше у 10 разів стійкіше до тріщин порівняно зі стандартним натрієво-вапняним склом.

Вчені вважають, що легше скло ще більше сприяє захисту довкілля, оскільки потрібно менше сировини та енергії для його виготовлення та транспортування.

Джерело scitechdaily

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше