Вистачить тільки на пів року. В Пентагоні залишилось $5,2 млрд на військову допомогу Україні

У держбюджеті Пентагону залишилося ще $5,2 млрд для надання військової допомоги Україні, що, за поточних темпів, вистачить приблизно на шість місяців.

Про це пише The Wall Street Journal, посилаючись на неназваних чиновників Міноборони США.

За даними журналістів, $5,2 млрд на допомогу у сфері безпеки для України – це “приблизно шість місяців озброєння, якщо США продовжать відправляти постачання в Україну такими самими темпами, як і з початку березня”.

“Це близько 12% від загальної суми у $43,9 млрд допомоги в галузі безпеки, яку США спрямували після вторгнення росії у лютому 2022 року”, – йдеться у публікації.

Також США використовували для підтримки України кошти програми Ініціатива сприяння безпеці в Україні (USAI), але на цей час, як пишуть журналісти, казна USAI порожня.

WSJ пише, що $5,2 млрд, що залишилися у Пентагону, з’явилися після того, як у травні чиновники виявили помилку в бухгалтерському обліку, “що по суті дало Міноборони США більше грошей для України, ніж воно передбачало”. Помилка виникла через невідповідність в оцінці Пентагоном озброєння, що постачається. Також Пентагон має близько $1,6 млрд, які він використовує для поповнення власних запасів зброї.

  • 30 вересня 2023 року обидві палати Конгресу США – Палата представників та Сенат – підтримали бюджетну резолюцію щодо фінансування федеральних витрат на наступні 45 днів. Текст резолюції не передбачає нового фінансування України до 17 листопада включно.
  • Білий дім просив Конгрес виділити для України $24 млрд до кінця 2023 року.
  • Востаннє Конгрес ухвалював допомогу Україні у розмірі $48 млрд у грудні 2022 року – до того, як республіканці взяли під свій контроль Палату представників.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше