“Укрпошта” заробила на старих автівках на 60% більше завдяки нецензурному повідомленню

Вчора 30 квітня «Укрпошта» оголосила про розпродаж «автохламу», тобто аукціон зі старими автівками, які накопичувались на балансі організації роками і після зміни законів став можливим їхній продаж. Аукціон оголосили в X (Twitter) зачіпливим постом, який визвав хвилю як хейту, так і підтримки. Але в підсумку це позитивно сказалось на пропозиціях до продажу автівок.

Ігор Смілянський, генеральний директор «Укрпошта», повідомив в Telegram, що до розпродажу ретро-автопарку компанія готували ще до повномасштабного вторгнення. Оформлення процедури затягнулось, але 30 квітня компанія виставила на «Prozorro.Продажі» 531 авто, здебільшого 90-х та 2000-х років.

«(Автівки) або поповнять автопарк когось з колекціонерів, або (на що я сподіваюсь) потраплять до волонтерів, і, після ремонту та перезбірки 3-4 авто в 1 на ходу, допоможуть ЗСУ там, де це потрібно», — повідомив Ігор Смілянський.

За його словами, це авто як іноземного виробництва (Hyundai Sonata, Peugeot, Mazda, Citroen, Volkswagen, KIA, Daewoo, Skoda, Volvo, Mercedes Benz), так і виробництва країн-агресорів (МАЗ, ГАЗ, УАЗ, ЗІЛ та інші).

Все продавалось лотами від 9 до 134 одиниць за регіональним критерієм (тобто лоти є по всій країні) та вартістю від 42 000 до 1,1 млн грн за лот.

Про пост

Певну увагу та навіть значну долю хейту отримав пост «Укрпошта» у X (Twitter), який анонсував аукціон з продажу «автохламу».

«Так, виставили гниле гівно на аукціон.
Ні, не й*бнулись.
Так, хотіли б віддати просто так тим, кому треба, але не маємо права. Продаємо старі автівки на Prozorro, бо цього вимагає закон», — йдеться в пості.

В коментарях читачі обурювались нецензурним висловлюванням і тому, що «державна компанія» переходить на «мову бидла». Навіть «Київстар» не втримався від коментарів.

Проте є й такі, хто підкреслив своєрідний креатив та з гумором підтримали зухвалий пост, зокрема, «Укрнафта» та ФК «Карпати Львів».

Ігор Смілянський відповів на критику в окремому дописі, подякував команді SMM за креатив та витримку і підкреслив, що в «Укрпошта» вирішили, що рухаються далі так само, як вчора: «Пояснюємо чітко свою позицію і рух, проте не вибачаємось, не намагаємось сподобатись всім і не привозимо собі кримінальні справи».

На зауваження щодо державної компанії, генеральний директор відповів, що «Укрпошта» — акціонерне товариство, що існує на ті доходи, які заробляє, а прибуток (податки та дивіденди) перераховує в бюджет. «„Укрпошта“ нічого не отримує з бюджету. Нам держава внесла в капітал певні активи, і ми відповідаємо за ефективність їх використання», — підкреслив він та додав, що всі зароблені «Укрпоштою» кошти, по суті, теж йде у бюджет (через інвестиції, податки та дивиденди), так як держава володіє 100% акцій компанії.

Неочікуваний ефект

30 квітня відбулось 7 аукціонів «Укрпошта», як повідомив Ігор Смілянський, на суму 3 281 070 гривень, при стартовій ціні 2 049 027, тобто ріст ціни на аукціоні склав +60%.

За словами генерального директора «Укрпошта», аукціон став «ефективним використанням державного майна», а кошти компанія вкладе в розвиток та підготовку до зими, купує дрова, пічки, мобільні АЗС, щоб забезпечити роботу на територіях зі складними умовами.

Також він додав, що ще 3 аукціони на суму понад 400 000 відбудуться 1 травня. Скоро компанія виставить ще 500 автівок. І зараз «Укрпошта» має ще 6 аукціонів з 1 учасником (Закарпаття, Львів, Тернопіль, Миколаїв, Рівне, Івано-Франківськ), де термін аукціону продовжено на 7 днів. Ще 3 аукціони (Дніпро, Харків, Одеса), в силу відомих причин, будуть оголошені знову в четвер вранці. Учасники матимуть 14 днів на подачу заявок.

Крім того, Ігор Смілянський анонсував аукціони з розпродажу старих комп’ютерів, які плануються незабаром.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше