Алергія: причини виникнення та способи лікування

Алергією називають патологічну реакцію організму на речовини-алергени. Ця реакція виникає через збої в роботі імунної системи, яка з якихось причин починає активізуватися при контакті людини з тваринами, пилком рослин або іншими подразниками. Лікарям досі не вдається знайти однозначну відповідь на питання, чому за всіх рівних умов у одних людей виникає алергічна реакція, а в інших – ні. Проте сучасна медицина змогла знайти ефективні протиалергічні препарати, здатні істотно зменшити неприємні симптоми цієї патології.

Алергія: причини виникнення та способи лікування

Що провокує алергічну реакцію

Імунна система людини перебуває у постійній готовності нейтралізувати будь-які загрози здоров’ю. У нормі, реакція виникає лише у разі контакту організму з вірусами, бактеріями та іншими хвороботворними мікроорганізмами. Але якщо є схильність до алергії, тоді імунітет може різко активізуватися тоді, коли людина контактує з начебто повністю безпечними речовинами:

  • квітковим пилком;
  • пилом;
  • вовною та слиною тварин;
  • окремими продуктами харчування.

Найчастішими проявами патологічної імунної реакції бувають кашель, свербіж в очах, чхання, нежить, висипання на шкірі. В особливо тяжких випадках може розвиватися анафілактичний шок, напади задухи. Щоб уникнути цих неприємних симптомів, багато людей короткочасно або постійно приймають ліки від алергії і цим не дозволяють імунітету виявляти небажану активність.

Способи лікування алергії

Перш ніж починати терапію, лікарям необхідно точно визначити алерген, що викликає реакцію організму. Для цього проводять спеціальні тести, в ході яких на шкіру наносять точково зразки різних речовин. У місці контакту з тим чи іншим подразником може виникнути запалення або висипання, і це вважається маркером алергії. Ще одним способом діагностики є аналіз крові на антитіла, підвищення концентрації яких свідчить про алергію.

Після виявлення алергену можна розпочинати лікування захворювання. Для цього застосовуються різні способи:

  1. Обмеження контакту з подразником. Хворому даються рекомендації уникати ситуацій, у яких алерген може потрапити на шкіру або у дихальні шляхи.
  2. Прийом ліків від алергії. Бувають ситуації, коли виключити контакт з алергеном неможливо. Щоб послабити симптоми імунної реакції та не допустити розвитку важких та небезпечних для життя станів, лікарі виписують рецепти на антигістамінні препарати.

Ліки від алергії є у ​​вільному продажу в аптеці, але приймати їх безконтрольно та без призначення лікаря дуже небезпечно. Багато препаратів мають великий список протипоказань та побічних ефектів, тому медикаменти повинні підбиратися лікарем відповідно до індивідуальних особливостей організму.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше