Фермер з Узбекистану виявив кістки носорага, що жив мільйони років тому

Фермер із села Коратепа в Узбекистані, який розкопував землю під теплицю, виявив кістки якоїсь тварини. Спочатку передбачалося, що це кістки динозавра, але потім вчені з’ясували, що це останки індрикотерія.

Індрикотерій – це великий наземний ссавець сімейства гіракодонтових, предок сучасних носорогів. Дослідження проводили співробітники музею, археолог кафедри археології Наманганського державного університету Шукурулло Насріддінов і доцент кафедри біології Еркін Ікромов.

Залишки індрикотеріїв досить численні, вони зустрічаються на території Казахстану, Монголії, Пакистану і на заході Китаю. Тут близько 25 мільйонів років тому тягнулася широка рівнина. Вперше ж кістки цих тварин знайшли в Казахстані на початку ХХ століття.

Ймовірно, спосіб життя цих тварин був схожий на спосіб життя сучасних великих ссавців, таких як слони та носороги. Вони харчувалися в основному листям і чагарниками й мешкали в різноманітних умовах: від посушливих пустель до субтропічних лісів.

Висота індрикотерія досягала п’яти метрів, але, на відміну від носорогів, у них не було рогів. Цих тварин об’єднує трипала кінцівка і будова зубів.

Пізні представники сімейства гіракодонтових зникли на початку міоцену, коли виник стійкий міст між Азією і Африкою, і в Азію прийшли хоботні – невеликі мастодонти, які теж претендували на листя верхнього ярусу. Ймовірно, індрикотерії не витримали конкуренції.

Джерело xabar

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше