Французька компанія Thales постачала росії свої тепловізори Catherine FC для БМД-4М

Павло Кащук, відомий як засновник проєкту infocar.ua і ведучий однойменного YouTube-каналу  опублікував на ньому відео, зняте після звільнення Бучі від рашистських окупантів. У ньому демонструються не просто сліди військових злочинів із вбивствами цивільного населення, а ще й кинута відступаючими військами техніка, в якій виявлено тепловізори французького виробництва, поставлені компанією Thales Group  вже після запровадження санкцій проти росії.

Відео починається з демонстрації цвинтаря цивільних автомобілів, звезених в одне місце у Бучі. Павло звертає увагу на пробоїни від 30-мм гармати в кришці багажника Renault Sandero (в Європі автомобіль продається як Dacia Sandero) і на їхню кучність, попри те, що постріли зроблені з великої відстані.

Така 30-мм гармата встановлюється на БМД-4М  (бойова машина десанту), надійшли на озброєння російської армії у 2016 році (тобто вже після введення санкцій, які забороняють постачання в росію обладнання подвійного призначення). Одна з таких БМД-4М була кинута відступаючими рашистськими військами у Бучі:

Модернізація БМД-4М полягає саме в установці обладнання для навідника, враховуючи стабілізований у двох площинах приціл, що має тепловізійний та далекомірний канали. Саме це обладнання дозволяє машині вести прицільний вогонь у будь-який час доби за будь-якої погоди.

Зняте з БМД-4М обладнання вказує на порушення компанією Thales Group заборони на постачання обладнання подвійного призначення (тобто такого, яке може використовуватися у військових цілях).

Логотип компанії Thales вказано на демонтованому у бойової машини десанту обладнанні

Зокрема, використовується тепловізор, що дозволяє стрілку бачити ціль у темряві, Catherine FC, Виготовлений цією компанією. «Збирається він нібито на російському заводі у Вологді. Тобто, за французькими кресленнями з куплених у французів компонентів», — каже Кащук у відео. — «І це лише одна зі схем, які дозволяють західним компаніям обходити ембарго і продовжувати постачати російську армію зла найсучаснішими військовими технологіями»

Відповідно до специфікацій, тепловізор Catherine FC (зверніть увагу на дату виробництва — червень 2016 року) дозволяє створювати зображення з роздільною здатністю 768х576 пікселів і працює на відстані до 2.5 кілометрів. Сам модуль важить менш як 3 кілограмів при розмірах 258х172х100 мм та має сертифікацію відповідності військовому стандарту MIL STD 810.

Про Thales Group

Компанія Thales Group (вимовляється «Талес») веде свою історію ще з 1892 року та до 2010 року називалася Thomson-CSF і названа на честь давньогрецького філософа Фалеса Мілетського. Її штаб-квартира знаходиться в передмісті Парижа Нейі-сюр-Сен під Парижем. На неї працює близько 68 000 осіб у більш ніж 50 країнах світу. У 2011 році оборот компанії становив €13 мільярдів. Журнал Fortune вніс її до списку 500 найбільших світових компаній, поставивши на 475-е місце. Thales Group знаходиться на 11 місці у світі серед компаній, що займаються постачанням військового обладнання. З грудня 2014 року Thales Group очолює Патріс Кейн (Patrice Caine), що входить також до ради директорів Naval Group (з 2015 року) та L’Oréal (з 2018 року) і має нагороди — бронзову медаль національної оборони та орден «За заслуги», а також є кавалером Почесного легіону.

Той факт, що 27,1% акцій компанії належить уряду Франції, кидає тінь на всю країну, яка виглядає як спонсор тероризму, що підтримує військову агресію Росії проти України.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше