Google використовуватиме штучний інтелект і супутникові зображення для моніторингу витоків метану

Компанія співпрацює з Фондом захисту довкілля, щоб допомогти у боротьбі зі зміною клімату.

Хоча вуглекислому газу приділяється левова частка уваги, коли йдеться про глобальне потепління, існують й інші фактори. За даними Міжнародного енергетичного агентства, метан є причиною близько 30 відсотків зростання глобальної температури з часів промислової революції. Близько 40 відсотків викидів метану від людської діяльності припадає на енергетичний сектор. Виявлення та пом’якшення цих викидів є одним з найбільш важливих заходів, які ми можемо вжити в короткостроковій перспективі для боротьби зі зміною клімату.

З цією метою Google та Фонд захисту навколишнього середовища (EDF) знову об’єдналися для вирішення цієї проблеми. Раніше вони вже наносили на карту витоки метану у великих містах за допомогою датчиків на автомобілях Street View. Цього разу вони використовують поєднання супутникових знімків та штучного інтелекту.

EDF та її партнери розробили супутник, який має бути запущений ракетою SpaceX Falcon 9 на початку березня. Хоча існують й інші супутникові програми моніторингу, MethaneSAT надасть найповнішу картину викидів метану на планеті.

Супутник буде обертатися навколо Землі 15 разів на день на висоті понад 350 миль і зосередиться на вимірюванні рівня метану в найбільших нафто- і газодобувних регіонах. Він буде здатний знімати як великі викиди з одного джерела, так і менші джерела метану, поширені на більшій території.

EDF та її партнери розробили алгоритми на базі хмарних технологій Google для розрахунку викидів у певних місцях та відстеження їх у часі. Штучний інтелект також буде використовуватися для визначення нафтогазової інфраструктури, такої як контейнери для зберігання та насосні станції, подібно до того, як Google використовує штучний інтелект для виявлення тротуарів, дорожніх знаків та назв доріг на супутникових знімках для Карт.

Очікується, що поєднання карти метану з картою нафтогазової інфраструктури дасть чіткіше уявлення про те, звідки відбуваються викиди. Це дасть енергетичним компаніям практичну інформацію, яка допоможе їм зупинити витоки.

Результати проекту будуть доступні для громадськості на веб-сайті супутника і в Google Earth Engine пізніше цього року. “Завдяки тому, що набори даних MethaneSAT доступні на сервісі Earth Engine, який щомісяця має понад 100 000 активних користувачів, користувачам легше виявляти тенденції і розуміти взаємозв’язок між людською діяльністю і впливом на навколишнє середовище”, – написала у своєму блозі Яель Магуайр, віце-президент Google і генеральний менеджер Geo Developer and Sustainability. Користувачі Earth Engine зможуть порівнювати дані про метан з іншими картами, наприклад, з картами лісів, регіональних кордонів і водних ресурсів. Вони також зможуть переглядати викиди метану в часі.

Джерело engadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше