Головний літак України: на чому літали українські президенти

Ту-134 з бортовим номером UR-65782, який ви бачите, був головним літаком України протягом 15 років. Він вважався VIP-бортом та возив президентів та прем’єр-міністрів України.

В 1979 році його випустив Харківський авіаційний завод для радянського “Аерофлоту”. До 1997 року авіалайнер возив звичайних пасажирів.

З 1997 по 2012 рік він став основним літаком для коротких поїздок найвищих посадових осіб України у флоті Державного авіаційного підприємства “Україна”. На цьому Ту-134 точно літали Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко. Не виключено, що його використовували Віктор Янукович та Микола Азаров.

З 2014 року борт №1 українських президентів стоїть в Державному музею авіації в Києві. Наразі музей закритий, але ми можемо здійснити віртуальну екскурсію по літаку.

Вітальня президентського Ту-134 досить аскетична. На вході одразу зустрічає кухня, де розігрівали готову їжу головному пасажиру.

Наступний салон – кімната президента. Тут є великий лакований стіл, диван та комод. Таке компонування дозволяла проводити президентські наради в повітрі.

Далі розташована ще одна кімната для переговорів, а за нею салон для супроводжуючих пасажирів. Він нічим не відрізняється від звичайних рейсових літаків Ту-134.

Вже в самому хвості є ще одна кухня для супроводжуючих пасажирів та два туалети. Вбиральні на диво, враховуючи вік літака, виглядають досить сучасно, але без розкоші. Особливістю туалетів в Ту-134 є великі вікна в верхній частині.

Коли у 2014 році борт №1 передали музею, літак знаходився у Борисполі та вже не міг літати.

Щоб доставити в Київ, повітряне судно розібрали, а потім зібрали знов безпосередньо в музеї. Подивитися салон до війни можна було за символічну плату в 20 грн.

Джерело avianews

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше