Ілон Маск пожертвував 50 супутникових терміналів Starlink потерпілому від цунамі Королівству Тонга

Ілон Маск (Elon Musk) — відомий підприємець і творець супутникового угруповання SpaceX Starlink, що забезпечує інтернетом територію всього світу, допоміг потерпілому від підводного виверження вулкану та цунамі Королівству Тонга оговтатися від стихійного лиха. Оскільки кабель, що забезпечує інтернетом королівство, було пошкоджено. Заснована Маском SpaceX організувала роботи з відновлення доступу до мережі, у тому числі надано 50 терміналів супутникового зв’язку.

Телекомунікаційна система тихоокеанського острівного Королівства Тонга серйозно постраждала після події 15 січня. За словами прем’єр-міністра Сіаосі Совалені (Siaosi Sovaleni), «ми шукаємо спосіб використовувати їх (термінали) якнайкраще». Відомо, що для забезпечення зв’язку між островами до закінчення ремонту кабелю використовуються всі засоби від портативних рацій до моторних човнів.

Технічний персонал SpaceX та уряд крихітного королівства працюють над установкою обладнання, експлуатація якого, як очікується, розпочнеться вже цього тижня.

Відомо, що виверження підводного вулкану в Тихому океані викликало цунамі різної висоти, тією чи іншою мірою помітні по всьому тихоокеанському узбережжю, найбільше постраждали поселення Королівства Тонга. Не менш важливим є те, що воно негайно залишилося без основних засобів зв’язку — було пошкоджено 80-кілометрову ділянку кабелю, який зв’язував його населення і всі острови з усім світом, і до завершення робіт з його відновлення ще дуже далеко. Раніше Маск запитував чітке підтвердження того, що Тонго потрібні термінали Starlink. Зважаючи на все, таке підтвердження було надано.

Джерело 3dnews

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше