Лікування риніту у дітей

Нежить у дітей – неймовірно поширена проблема. З таким симптомом стикаються абсолютно всі батьки, і багатьом із них доводиться боротися із соплями у дітей дошкільного та шкільного віку по кілька разів на рік. Але як найкраще лікувати нежить у дітей? Які препарати можна використовувати для цього? Спробуємо відповісти на ці питання трохи докладніше.

Лікування риніту у дітей: причини розвитку хвороби

Методи лікування дитячого нежитю безпосередньо залежать від причин виникнення такого захворювання. Наприклад, щоб вилікувати звичайні простудні соплі, можна використовувати тільки Синупрет для дітей. А у разі алергічного чи бактеріального риніту необхідний комплексний підхід.

Причини розвитку нежитю у дітей включають:

  • Вірусну інфекцію. Це “проста застуда”. Може виникати у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку понад десять разів на рік. Супроводжується набряком слизової носа, появою прозорих сопель, чханням, іноді кашлем та температурою. З часом відокремлюване з носа може стати густішим. Одужання відбувається протягом 7-10 днів (1).
  • Бактеріальну інфекцію. Вона часто є ускладненням вірусної, виникає після періоду видимого поліпшення, супроводжується закладеністю носа, появою слизу густого неприродного кольору (жовтого, зеленого та ін.). На тлі розвитку бактеріальної інфекції часто підвищується температура та погіршується загальний стан дитини (зникає апетит, спостерігається млявість та ін.) (2).
  • Алергію. У цьому випадку нежить з’являється у відповідь на контакт з алергеном – пилом, шерстю, пилком рослин та ін. Соплі прозорі з високою інтенсивністю виділення.      . Виникає чхання та, нерідко, свербіж і почервоніння очей (3).
  • Хронічний нежить. Таке нездужання часто спостерігається у разі неправильного чи недостатнього лікування гострої інфекції. Проявляється регулярними загостреннями – соплями, в проміжках між якими дитина страждає на ускладнене носове дихання     .

Кожна причина розвитку риніту у дітей потребує особливого підходу до лікування.

Як лікувати нежить у дітей: практичні поради

Якщо у дитини виник нежить через застуду, батькам рекомендується:

  • давати дитині більше пити звичайної чистої води;
  • провітрювати в кімнаті – повітря має бути свіжим (не вище 20 ° С) і зволоженим (на рівні 50-55%);
  • використовувати сольові розчини для зволоження та промивання носа;
  • при сильній закладеності використовувати судинозвужувальні препарати з урахуванням рекомендацій лікаря та інструкції із застосування;
  • слід також розглянути застосування     препарату Синупрет для полегшення носового дихання та пришвидшення      одужання.

У разі розвитку бактеріальної інфекції до цих рекомендацій додається прийом антибіотиків. Призначити     їх може лише лікар.

Що таке Синупрет і як він діє?

Синупрет – це рослинний препарат від німецького виробника Біонорика. Він розроблений спеціально для лікування ринітів різного походження у дітей та дорослих. В його основі знаходиться кілька рослинних екстрактів, які комплексно впливають на організм:

  • пригнічують запальний процес;
  • зменшують набряк та подразнення;
  • покращують стан слизових, відновлюючи їх природні функції;
  • допомагають природному швидкому очищенню носа та носових пазух;
  • знижують ризик ускладнень;
  • покращують загальне самопочуття.

Як приймати Синупрет при риніті у дітей?

Для дітей виробник пропонує різні форми препарату: краплі, сироп та таблетки. Всі варіанти досить прості у застосуванні, згідно з інструкцією:

  • краплі потрібно давати: дітям 2-5 років по 15 кап. 3р. на день, дітям від 6 до 11 років – по 25 кап. 3р. на день, а дітям від 12 років – по 50 кап. 3р. в день;
  • сироп дають: у віці 2-5 років по 2,1мл 3р. на день, у 6-11 років – по 3,5 мл 3р. на день, а після 12 років – по 7 мл 3р. в день;
  • таблетки дають тільки: дітям від 6 років – по 1 табл. 3 р. на добу, а для підлітків від 12 років дозування складає 2 табл. 3 р. на добу.

Відміряти потрібну дозу ліків зовсім не складно – сироп має в комплекті зручний мірний ковпачок, а флакон з краплями обладнаний спеціальним носиком-крапельницею. Синупрет зазвичай добре переноситься дітьми та вкрай рідко викликає небажані побічні ефекти. Лише зрідка препарат стає причиною шлунково-кишкових розладів та алергії. З появою нездужання на фоні прийому засобу потрібно відмовитися від подальшого використання та проконсультуватися з лікарем.

  1. Colds in children. Paediatr Child Health. 2005 Oct; 10(8): 493–495.
  2. Dana T. Badr, Jonathan M. Gaffin and Wanda Phipatanakul. Pediatric Rhinosinusitis. Curr Treat Options Allergy. 2016 Sep; 3(3): 268–281.
  3. Shweta Akhouri; Steven A. House. Allergic Rhinitis. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2023 Jan-.

****

Увага! Реклама лікарського засобу
Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше