На відстані 11 світлових років від Землі є дві планети, на яких може існувати життя, – вчені

Європейські астрономи виявили в системі GJ 887 дві суперземлі, які мають умови, що потенційно придатні для існування живих організмів. Відкриття зробила міжнародна група вчених RedDots від Геттінгенського університету, за допомогою спектрографа HARPS, пише портал Space, передає Depo.ua з посиланням на tehnot.com.

Спектрограф встановлений у обсерваторії Ла-Сілья (Чилі), яка належить Європейській південній обсерваторії. Дослідники використовували метод, при якому вивчаються будь-які коливання сигналу від зірки, викликані гравітаційним впливом планет, які знаходяться на її орбіті. Цей спосіб дозволяє виявляти екзопланети, які для спостерігача на Землі не перекривають випромінювання своєї зірки під час руху по орбіті.

Червоні карлики є найбільш поширеним видом зірок у нашій галактиці, їх маса становить від 7,5% до 50% маси Сонця. Біля такої зірки, відомої як GJ 887 або Gliese 887, яка знаходиться на відстані близько 10,7 світлових років від Землі, вчені виявили дві екзопланети, що отримали назву Gliese 887 b і Gliese 887 c. Перша приблизно в 4,2 рази перевищує масу Землі й обертається навколо свого сонця всього в 6,8% астрономічної одиниці, друга має масу приблизно в 7,6 рази більшу за масу Землі та її орбіта становить 12% АО. Одна астрономічна одиниця являє собою середню відстань між Землею та Сонцем.

Так як Gliese 887 є червоним карликом і сонячних плям у нього набагато менше, ніж у нашого Сонця, він є менш активним. Тому зоряний вітер від нього недостатньо сильний, щоб змести з планет атмосферу. Невелика активність зірки також сприяє порівняно помірним температурам на планетах, не дивлячись на їх близьке розташування до світила. Вчені оцінюють температуру на віддаленішій Gliese 887 c в 70 °C, при інших відповідних умовах це допускає можливість існування життя на планеті.

Орбітальні періоди (кажучи простіше — роки) Gliese 887 b і Gliese 887 c складають всього 9,3 і 21,8 дня. Вчені також виявили, поки без підтвердження, біля Gliese 887 ще одну планету, яка розташована далі від зірки. Її орбітальний період становить близько 50 днів, а температурні умови можуть бути близькими до земних, повідомляє портал SciTechDaily. Виходячи з усього вищесказаного, система GJ 887 стане пріоритетною метою для космічного телескопа імені Джеймса Вебба, який планують запустити в березні 2021 року.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше