Що це за ракетний корабель “Циклон”, які рашисти ввели до складу Чорноморського флоту

“Циклон” став першим кораблем проєкту 22800 “Каракурт” рф у Чорному морі та четвертим кораблем цього проєкту на всіх флотах рф

У поки окупованому Криму рашисти ввели до складу Чорноморського флоту новий малий ракетний корабель проєкту 22800 “Циклон”, який побудували на заводі “Залив” у Керчі.

Цей корабель був закладений у 2016 році, спущений на воду у 2020 році та є першим кораблем цього проєкту у складі ЧФ рф та четвертим на всіх флотах рф. Ще три кораблі цього проєкту знаходяться у складі Балтійського флоту рф.

Малий ракетний корабель проєкту 22800 “Одинцово”, Балтійського флоту

Загалом проєкт 22800 “Каракурт” створювався з огляду на малі ракеті кораблі “Буян-М”, які формально належали до класу “ріка-море” через малу осадку. Це рішення зокрема було продиктовано тим, що у рф розглядали “Буян-М”, як засіб обходу заборони розміщення крилатих ракет на ґрунтових комплексах.

Водночас реальна експлуатація “Буян-М” звісно показала його малі мореходні можливості й був запущений проєкт 22800 “Каракут”, обрис якого вперше показали у 2015 році.

“Каракут” можливо класифікувати як корвет, він має повну тоннажність у 870 тонн та довжину 67 метрів. Екіпаж корабля складає 39 осіб, автономність – 15 діб. Ходові можливості корабля забезпечує три дизельних двигуни М507Д-1 на 8000 к.с. кожен.

Максимальна швидкість ходу складає 30 вузлів – 55,5 км/год, запас ходу на економічному 12-вузловому ходу – 2500 миль.

Малий ракетний корабель проєкту 22800 “Циклон”

Попри свої розміри, традиційно для рф, корабель отримав доволі потужне озброєння у вигляді 8 універсальних пускових шахт під ракети “Калибр” та “Оникс”. Також на кораблі розміщено артилерійську установку АК-176МА калібром 76,2 мм.

Традиційна слабка ланка протиповітряної оборони російських кораблів в ньому закрита встановленням морської версії ЗРГК “Панцирь-МЕ” із задекларованою дальністю знищення повітряних цілей ракетами до 20 км та до 15 км за висотою. Варто зазначити, що морська версія “Панциря” замість 30-мм 2А38 отримав значно швидкострільнібагатоствольні ГШ-6-30. До 2500 пострілів за хвилину у 2А38 проти до 5000 пострілів за хвилину у ГШ-6-30.

ЗРГК “Панцирь-МЕ”

Радіолокаційний комплекс корабля – “Минерал-М”, який складається з активної та пасивної радіолокаційної станції, які призначені для огляду надводного простору.

Радіолокаційний комплекс “Минерал-М”

За огляд повітряного простору має відповідати чотири фіксовані РЛС 1РС-3, які також встановлюється на ЗРГК “Панцирь”, для яких декларується можливість до 70 км. Бойова інформаційна система корабля – “Сигма”.

Загалом у Керчі з 2016 по 2019 рік було ще закладено чотири кораблі проєкту 22800 “Каракурт” й за планом ще три мають увійти до складу ЧФ рф до кінця 2023 року, а останній – до кінця 2024 року.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше