У КНР добудували повномасштабну мішень американського авіаносця

У Китаї збудували повномасштабну мішень американського атомного авіаносця класу Gerald R. Ford в пустелі Такламакан.

Про це повідомляє видання The Drive.

Ця мішень підкреслює постійну увагу Народно-визвольної армії Китаю до розширення і вдосконалення своєї здатності уражати американські авіаносці та інші військові кораблі на великих відстанях.

Китайці повністю повторили силует авіаносця, включаючи надбудову, чотири катапультні траси та інші конструкційні елементи.

Навколо мішені розставлені спеціальні щогли, які ймовірно можуть використовуватися як рефлектори для імітації радіолокаційного силуету корабля без необхідності будівництва об’ємної мішені.

Силует авіаносця класу Gerald R. Ford. Фото: © 2024 PLANET LABS INC.

Робота над авіаносцем почалася в листопаді 2023 року. Огляд минулих супутникових зображень, зроблених компанією Planet Labs показує, що приблизний контур корабля був присутній там протягом деякого часу.

Кілька менших силуетів авіаносців також були зведені в межах більшого контуру та згодом прибрані.

Окрім мішеней авіаносців, у пустелі Такламакан знаходяться й інші: оглядаючи супутникові знімки можна виявити силуети есмінців класу Arleigh Burke.

Силуети суден у пустелі Такламакан. Знімок за 5 січня 2024 року. Знімок: eos.com.

 

Раніше “Мілітарний” повідомляв про стрімке посилення можливостей Військово-морських сил НВАК.

До прикладу, 14 грудня повідомлялося, що на корабельні Hudong-Zhonghua у Шанхаї пройшла церемонія спуску на воду четвертого універсального десантного корабля проєкту Type 075.

Це вже четвертий універсальний десантний корабель проєкту Type 075, який будується для китайського флоту в рамках програми посилення можливостей з проведення морських десантних операцій на фоні загострення відносин з Тайванем.

Раніше, 26 листопада, повідомлялося, що на китайському авіаносці “Фуцзянь” випробували електромагнітну катапульту.

Катапульту випробовують з “мертвим вантажем”, який по масі співставний з палубними літаками, запускають у воду для перевірки надійності та потужності катапульти.

Відомо, що протягом наступного року “Фуцзянь” повинен вийти в море, а введення в експлуатацію, якщо не буде виявлено проблем, заплановане на 2025 рік.

Джерело Мілітариний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше