У Китаї показали дрон Xinge з крилами, що махають, його важко відрізнити від реального птаха

Китайські дослідники з Північно-Західного політехнічного університету розробили дрона-птаха з крилами, які махають. Він понад три години протримався в польоті, що стало рекордом.

Подібні безпілотники, також відомі як “біонічні дрони” або орнітоптери, засновані на механіці, що повторює складний механізм польоту справжніх птахів, стаючи частиною глобального технологічного проєкту різних інших розробників. Дрон, який отримав назву Xinge, побив рекорд тривалості польоту свого попередника майже на півтори години, що вчені назвали “технологічним стрибком”. Xinge може літати до трьох годин, п’яти хвилин і 30 секунд безперервно на одній зарядці, побивши попередній світовий рекорд Гіннеса, встановлений цією ж командою (попередній результат — 2 години 34 хвилини 38 секунд).

Орнітоптер Xinge має розмах крил 70 сантиметрів і важить 260 грамів. Порівняно зі своїм попередником, орнітоптером Yunxiao, цей дрон менший за розміром. Його легко можна запустити просто з рук.

Експерти зазначають, що подібні орнітоптери важливі для орнітологів або будь-яких інших фахівців, які вивчають природу та екологічні процеси, адже подібний безпілотник не викликає переляку в птахів. Деякі великі моделі навіть можуть відганяти зграї пернатих від аеродромів.

Але, звісно, в орнітоптерах зацікавлені й військові. Високо в небі подібний безпілотник неможливо відрізнити від птаха, його можна використовувати для розвідки позицій противника на фронті. Він легкий, невеликий за розміром і малошумний, а також завдяки композитним матеріалам малопомітний для засобів радіоелектронної боротьби.

Видання стверджує, що поки що військові не зацікавилися цим дроном, але тільки-но він із робочого прототипу перетвориться повністю на робочу модель, то китайська армія може виявити до нього інтерес. Річ у тім, що Північно-Західний політехнічний університет тісно пов’язаний з Народно-визвольною армією Китаю (НВАК) і оборонними державними підприємствами Китаю. Він є частиною “Семи синів національної оборони” — групи університетів і вищих технічних установ, підтримуваних у рамках десятирічної програми, спрямованої на те, щоб зробити Китай самостійним в оборонному виробництві.

Джерело EurAsian Times

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше