У США успішно випробували прототип ППО з деталями Залізного купола

Корпус морської піхоти США провів серію випробувань із використанням свого прототипу (MRIC) із компонентами ізраїльської системи протиракетної оборони «Залізний купол».

Прототип MRIC — одна з систем, розроблена для усунення прогалини, що виникає в можливостях морської піхоти США, і використовує компоненти протиракетної оборони Ізраїлю.

«MRIC використовує наземний/повітряний спеціалізований радар корпусу (G/ATOR) і загальну авіаційну систему управління та контролю (CAC2S), а також включає перехоплювач і пускову установку Tamir Iron Dome «для створення системи протиповітряної оборони, адаптованої до існуючих активів морської піхоти США та експедиційні потреби», — йдеться у заяві міністерства оборони Ізраїлю.

«Залізний купол ще раз довів свою ефективність та оперативні можливості у бойових сценаріях. У рамках оперативної підготовки армії США американські війська використовували систему, яка функціонувала з оптимальною ефективністю проти багатьох загроз і перехоплювала цілі з різних дистанцій», — сказав бригадний генерал (у відставці) Пінхас Юнгман, виконавчий віце-президент та генеральний директор підрозділу протиповітряної та протиракетної оборони RAFAEL.

Під час бойових стрільб на ракетному полігоні Уайт-Сендс у Нью-Мексико прототип відстежував кожну мету та передав їх через CAC2S компонентам Iron Dome. MRIC успішно вразив кілька одночасно запущених представницьких цілей крилатих ракет з різних напрямків та з різних траєкторій.

«Прототип MRIC оточували численні повітряні цілі, кожна зі своєю унікальною траєкторією польоту та швидкістю. Після стрілянини MRIC успішно вразив кожну мету за допомогою ракети Tamir», — йдеться у заяві, опублікованій Корпусом морської піхоти.

Випробування з бойовою стріляниною послідувало за попереднім випробуванням з бойовою стріляниною у грудні, коли кілька цілей були запущені послідовно, при цьому MRIC перехоплював кожну мету до того, як була запущена наступна. Під час цієї події кілька цілей було запущено одночасно.

Згідно з заявою Корпусу морської піхоти, випробування з бойовою стрільбою було «призначено для перевірки інтеграції основних підсистем та загальної спроможності системи надавати важливу інформацію вищому керівництву Корпусу морської піхоти, оскільки вони визначають шлях уперед для прототипу MRIC». Прототип MRIC є однією з систем, розроблених для усунення пробілу, що виникає, в можливостях морської піхоти США.

Майор Джеймс Слокум, керівник групи MRIC щодо можливостей перехоплення середньої дальності в PEO Land Systems, сказав, що програма використовує перевірені компоненти та інтегрує їх у систему, сумісну з архітектурою морської піхоти, для швидкого розвитку відповідних можливостей.

‘Ця демонстрація доводить, що тепер у нас є відповідні можливості’, – сказав Дон Келлі, керівник програми GBAD у PEO Land Systems, відразу після успішного випробування.

Голова Організації протиракетної оборони Ізраїлю Моше Патель заявив, що випробування «довели», що перехоплювач «Тамір» та наземні компоненти «Залізного купола» можуть бути «швидко та ефективно інтегровані в будь-яку відповідну оборонну архітектуру та успішно перехоплювати різні повітряні загрози у комплексі» та розширені сценарії».

«Залізний купол», що використовується з 2011 року, призначений для збивання ракет малої дальності, є невід’ємним компонентом багаторівневої системи оборони Ізраїлю. Перехоплювач Tamir здатний перехоплювати крилаті ракети, безпілотні авіаційні комплекси, реактивні снаряди, артилерію та міномети.

Джерело cursorinfo

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше