Український прорив у обороні: ЗІР Про – новий комплекс тепловізійного спостереження з нейромережами та ШІ

Спеціалісти розробили комплекс ЗІР Про, який допомагає виявляти противника. Окрім технічних характеристик, система унікальна тим, що використовує технології нейромереж та штучного інтелекту, а також може розширювати свій потенціал завдяки модульності. Наразі її вже активно використовують підрозділи Сил оборони.

Як розповіли у компанії Compass Engineering, крім відеоаналітики, нагляду та моніторингу, система також може використовуватися для цілевказання повітряних, надводних та наземних цілей. Завдяки наявності також якісного оптичного сенсора із 50-кратним зумом забезпечується висока дальність спостереження, а тепловізійна камера з детекторами останнього покоління дозволяє бачити ворога в несприятливих погодних умовах на різноманітному рельєфі місцевості. Одним з останніх результатів нової розробки стало нічне виявлення безпілотників типу “Шахед” в ускладнених погодних умовах на відстані 7 кілометрів.

“Дрони – це не єдине рішення в питаннях ідентифікації живої сили та техніки, тому, використовуючи наявні тактики технологічної війни, ми вирішили виготовити систему тепловізійного спостереження, яка буде сучаснішою, ніж засоби ворога”, – зазначив директор Compass Engineering Віталій Роздобутько.

Наразі фахівці займаються модифікацією існуючих складових системи та розробкою нових рішень. Вони дозволять покращити технічну оснащеність військових та посилити ситуаційну обізнаність на полі бою.

В Силах оборони удосконалять процес вивчення бойового досвіду за методологією НАТО

Заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер, заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-майор Володимир Коваль та голова Громадської організації “Військова школа “Боривітер” Орест Білоус підписали меморандум про партнерство та співпрацю. Завдяки вивченню та впровадженню досвіду (методологія Lessons Learned) Міноборони та ЗСУ матимуть кращу картину про хід війни й запити фронту, а також зможуть ухвалювати ефективні управлінські рішення на основі обґрунтованих аналітичних даних.

ГО “Військова школа “Боривітер” навчатиме методології і побудові відповідних процесів, які дадуть можливість військово-політичному керівництву держави виконувати покладені функції, спираючись на реальний досвід бойових дій. Методологія повністю побудована за принципами НАТО.

Джерело informator

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше