Вчені створили пристрій, який дозволяє заряджати переносну електроніку від тепла людського тіла

Не секрет, що людське тіло виробляє тепло, необхідне для підтримки життєдіяльності організму. Група дослідників з Університету Колорадо поставили собі питання: чи можна теплом тіла живити електроніку? Виявилося, що можна, і вони довели це, розробивши переносний пристрій, який здатний перетворювати тепло тіла в електрику.

Дослідники припускають, що подібні пристрої, виконані у форм-факторі кілець або браслетів, в найближчому майбутньому зможуть харчувати переносну електроніку. Вчені вирішили трохи краще дослідити можливості термоелектричних генераторів. Конструкція розробленого ними пристрою містить в собі модульні термоелектричні чіпи, динамічний поліаміновий матеріал і рідкокристалічну електропроводку. Повна назва розробки звучить як «М’який модуль з жорсткою материнською платою». Пристрій може розтягуватися до 120% від свого початкового розміру, що дозволяє одягати його на руку як браслета або перстень. Цікавою особливістю є його можливість до самовідновлення. Якщо пристрій розірветься в будь-якому місці, кінці розриву достатньо просто притиснути один до одного, щоб вони склеїлися.

Ще однією важливою особливістю є те, що коли користувачеві знадобиться більшу кількість енергії, він може запросто об’єднати два або більше термоелектричних генератора для вироблення більшої кількості електрики. За словами розробників, прогулянка швидким кроком дозволить генерувати електрику з напругою близько 5 вольтів в пристрої розміром зі спортивний браслет.

Кінцева мета розробників полягає в тому, щоб можна було створити переносний пристрій, такий як фітнес-трекер, який не потребує батареї. Це досить цікава концепція, яка може бути реалізована в комерційних пристроях протягом наступного десятиліття.

 

Джерело hothardware

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше