Зниження вартості Ethereum (ETH): у чому причина?

Після стрімкого росту на початку року, 10 березня 2023 криптовалюта Ethereum (ETH) знизилася до 1379 доларів США. Причиною цього стало закриття Silicon Valley Bank та позов регулятора США проти KuCoin, що загалом негативно позначилося на ринку криптовалют. Фахівці рейтингу обмінників криптовалют Scanbit допоможуть розібратися, чому це так вплинуло на криптовалютний ринок, зокрема Ethereum (ETH).

Позови, розпродажі та інші причини падіння Ефіру

Генераторний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс заявила про судовий позов проти великої криптовалютної біржі KuCoin. Причиною позову стало те, що представники криптовалютної біржі не зареєстрували цінних паперів, стверджуючи, що їх криптовалюта і є цінним папером згідно із законом.

Ще однією причиною зниження вартості стало те, що 9 березня акції Silicon Valley Bank втратили 80 000 000 000 доларів США. Це з тим, що корпорація добровільно вирішила ліквідувати Silvergate Bank. Саме цей банк був найбільшим крипто-дружнім банком, як хвиля компанії відмовилася від своїх послуг через проблеми з ліквідністю. Також саме цей банк пропонував послуги венчурним компаніям, включаючи Sequoia та a16z.

Ціна на Ефір почала стрімке зниження ще після того, як голова Федеральної резервної системи Джерар Пауелл виступив із заявою про інфляцію в США. Це змусило учасників ринку очікувати, що відсоткова ставка збільшиться на 0,50% і більше на відкритих ринках.

Не могло не відобразитись на криптовалютному ринку те, що почався розпродаж Ethereum (ETH). Це спричинило хвилю ліквідацій довгих позицій. Усього було ліквідовано контрактів у сумі 42 000 000 доларів. Аналітики впевнені, що Ефір використовує кілька бичачих каталізаторів, які виправдовують інвестиції в цей актив, а загальна картина є досить похмурою, якщо говорити про короткочасні перспективи.

3 причини падіння Ethereum (ETH)

Увага з боку регуляторів

Продовжуються суперечки про те, чи варто Ethereum (ETH) класифікувати як токен безпеки США. Це викликає недовіру з боку інвесторів. А регулятори США звикли вживати швидких заходів щодо ринку криптовалюти. Голова Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США вважає, що Ефір є не цінним папером, а товаром, із чим категорично не згодні у New York AG.

У конгресі США члени республіканської партії продовжують критикувати адміністрацію Байдена за політику щодо цифрових активів. Якщо Ethereum (ETH) вважатиметься цінним папером США, тоді централізовані біржі будуть змушені виключити цю монету зі списків клієнтів США. Це також негативно позначиться на інших монетах, децентралізованих додатках та біржах, побудованих на базі Ethereum (ETH).

Загальна вартість Ethereum (ETH) різко знижується

Загальна заблокована вартість – це найпоширеніший спосіб перевіряти стан та настрій блокчейну з доказом частки. Вартість на Ethereum (ETH) різко знизилася, оскільки TVL в екосистемі криптовалюти впав до мінімальних показників. Місячний мінімум супроводжувався різким зниженням – на 7,2% 10 березня.

Падіння ціни демонструє, що централізований обмінний потік спрямований на видалення коштів із централізованих бірж. Лише за 10 березня з централізованих бірж було виведено понад 43 тисячі ефірів.

Зростаюча інфляція

Голова Федеральної резервної палати 7 березня виступив зі звітом про грошово-кредитну політику перед Конгресом. Він натякнув про те, що можливе зростання процентних ставок для стримування інфляції. Його слова відразу позначилися на фондовому ринку, який безпосередньо пов’язаний із вартістю монети. Наразі очікується, що відсоткова ставка виросте не на 0,25%, як думали спочатку, а на 0,50%.

Чого очікують інвестори у 2023 році?

Спочатку хардфорк у Шанхаї було заплановано на 14 березня. А 2 березня розробники Ethereum (ETH) оголосили, що той переноситься на квітень. Незважаючи на те, що передбачається, що хардфорк не спричинить масового тиску з боку продавців, ціна на Ethereum (ETH) залишиться волатильною.

Все це сприяє тому, що інвестори втрачають інтерес до активів із високим ризиком, включаючи DeFi. Основою для зростання цін може стати ясність щодо позиції регуляторів та збільшення протоколів на основі мережі Ethereum (ETH).

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше