До Києва пішки йдуть рідні військовополонених захисників Маріуполя (фото, відео)

У Кременчуці розпочалася піша хода на Київ: у ньому беруть участь родичі військових, які потрапили в полон під час оборони Маріуполя у 2022 році. Близько трьох десятків людей 12 вересня вийшли із Кременчука. 13 вересня мітинг відбувся у Черкасах.

Таким чином, учасники хочуть нагадати про тих, хто більше року перебуває у полоні.

Ходу розпочали з Кременчука, адже деяких воїнів призвали на службу із цього міста.

Під час ходи учасники скандували фразу: «За звільнення азовців, нацгвардійців та всіх військовослужбовців, які зараз перебувають у полоні».

Після Черкас йтимуть на Золотоношу, Переяслав та на завершальну частину — Київ, розповіла учасниця громадської організації «Свободу захисникам Маріуполя» Ганна Бажара. Понад півтора року в полоні перебуває її друг.

«Ми приїхали до Черкас, щоб підтримати військовополонених та їхніх рідних. Понад півтора роки у полоні перебуває мій друг. Він пройшов Маріуполь та Азовсталь. На зв’язок не виходив довго. Ми хочемо нагадати, що досі є ця проблема, що наші рідні досі досі перебувають у полоні», — сказала дівчина.

Також учасники прагнуть привернути увагу іноземних журналістів, Організації Об’єднаних Націй, міжнародних організацій, Червоного Хреста тощо.

Мати військовополоненого Надія Шевченко розповіла, що хоче повернути з полону сина, якому у полоні виповнився 21 рік:

«Мій син — терміновик Нацгвардії України. Він перебував у Маріуполі, де захищав місто 86 днів. Разом з усіма опинився в полоні, де перебуває понад півтора року. Ми нагадуємо, що треба звернути увагу на наших рідних, яких досі не обміняли. Багато людей вважають, що вже обміняли весь Маріупольський гарнізон, але це не так», – каже жінка.

Лариса Салаєва — одна із співорганізаторів акції. Вона із Маріуполя. У полоні перебуває її чоловік: «Ми влаштували маніфест містами України, щоб міжнародні організації допомогли повернути наших рідних із полону. Ми наполягаємо, щоб знайшли третю країну-покровительку, в яку наших хлопців репатріювали».

Такі акції — актуальні, вважає черкасець Георгій Цвілодуб: «Ще дуже багато наших захисників перебувають у полоні. І як їм там — ми про це нічого не знаємо. Я побачив цю ходу і зупинився, бо «мурахи побігли тілом». влаштовувати та нагадувати про наших полонених захисників».

Джерело suspilne

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше