Дитина травмувала око: як їй допомогти

Забої, опіки, потрапляння стороннього предмета в око — небезпечні травми, які здатні призвести до запалення, втрати гостроти зору та навіть сліпоти. Навіть якщо дитина не скаржиться на відчутний дискомфорт чи біль, пошкодження ока потребує невідкладного огляду лікаря-офтальмолога! Будь-які необережні спроби розв’язати проблему самостійно здатні призвести до погіршення ситуації. Кваліфікований спеціаліст надасть необхідну допомогу та пояснить, як доглядати за оком, щоб воно загоїлося без наслідків. Допоможе лікар не лише у випадку травмування, а й при будь-яких скаргах дитини на зір чи дискомфорт в очах. На сторінці

https://veselka.clinic/napriamky/vuzki-spetsialisty/oftalmolog можна дізнатися про всі послуги в сфері сучасної дитячої офтальмології та записатись до профільного спеціаліста на огляд в мережу дитячих клінік «Веселка».

Як батькам поводитися при різних видах травм ока в дитини

  1. Сторонній предмет потрапив до ока

В жодному разі не тріть око, не натискайте на нього і не дозволяйте дитині це робити. Дозволено лише промивання, бажано — стерильним фізіологічним розчином, якщо його немає — чистою водою. Не можна намагатися видалити стороннє тіло ватою, пальцями, пінцетом.

  1. Сторонній предмет занурився в око

Потрібно невідкладно звернутися за медичною допомогою. Торкатися предмета чи ока, натискати, терти, намагатися витягти — категорично не можна. Убезпечити від випадкових дотиків великий об’єкт в оці можна, закріпивши на ньому за допомогою лейкопластира якусь чисту ємність (одноразовий стакан, кришку від флакона тощо). Так предмет опиниться ніби під “чохлом”, тому дитина не торкнеться його навіть несвідомо. Здоровий орган необхідно закрити чистою серветкою або м’якою пов’язкою. Це робиться для того, щоб знерухомити обидва очні яблука, не допустити їхніх мимовільних синхронних рухів. Якщо сторонній предмет невеликий, з постраждалим оком можна теж обійтися пов’язкою.

  1. Забій

Виключте рухи очей та голови — так ви уповільните поширення крововиливу, зможете запобігти відшаруванню сітківки. Щоб зменшити набряк, зробіть холодний компрес, але не довше, ніж на 10 хвилин, потім потрібна перерва.

  1. В око потрапили хімічні речовини

Допомогу треба викликати невідкладно. В її очікуванні можна промивати очі, спрямовуючи струмінь фізрозчину або води від внутрішнього кутика до зовнішнього. Терти око, торкатися його руками не можна! Щоб надати допомогу, медикам знадобиться інформація щодо речовини, від якої постраждала дитина. Після промивання краще закрити обидва ока стерильними м’якими пов’язками або серветками.

Зауважте, що помітити наслідки травми (плями в зоровому полі, запаморочення, втрату чіткості зору, потемніння в очах) дитина може лише через кілька днів після пригоди. Саме тому візит до лікаря має бути невідкладним.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше