Як вберегти електротехніку від перепадів напруги?

Повномасштабна війна з росією поставила під загрозу комунальну інфраструктуру українських міст та сіл. В результаті масованих ракетних ударів як у приватних, так і багатоквартирних будинках виникають серйозні проблеми з життєзабезпеченням. Під нещадний вогонь ворога потрапляють енергооб’єкти: руйнуються трансформаторні підстанції, сонячні панелі, пошкоджуються лінії електропередач.

Внаслідок форс-мажорних ситуацій світло зникає неочікувано, а в мережі різко стрибає напруга. Наприклад, обрив або загоряння нульового проводу в електрощитовій призводить до збільшення напруги до 400 вольтів. Таких значних стрибків не витримує жодне обладнання. У споживачів може згоріти вся техніка, підключена до мережі. У більшості випадків працездатність побутових приладів (холодильників, телевізорів, кавомашин, водонагрівачів і т. д.) можливо відновити, просто замінивши друковану плату – https://www.verikom.kiev.ua/uk/services/izgotovlenie-uk/. А ще краще, замість усувати наслідки, підготуватися заздалегідь, щоб не допустити виникнення проблем.

Безплатний дисциплінарний метод

Завжди вимикайте з розетки електроприлади, які не використовуєте. А якщо світло раптово зникло, виймайте вилку з гнізда і спокійно продовжуйте свої справи. Після відновлення електропостачання впевнено під’єднуйте холодильник, кондиціонер, пральну машину, бойлер тощо. Доки ви цим займаєтеся, напруга встигне стабілізуватися. Адже найбільші коливання, зазвичай, в момент відновлення світла після вимушеної паузи. Цей метод не потребує жодних вкладень, але має суттєвий недолік. Буває, що стрибок трапляється через годину після відновлення електропостачання. Або світло вимикають і вмикають, коли ви не вдома. Тому стовідсоткової гарантії такий спосіб не дає.

Недорогий і простий спосіб убезпечити техніку

Установити реле напруги з вбудованим мікроконтролером – правильний, оптимальний і дієвий метод вберегти ваші електроприлади. Цей захисний механізм автоматично вимикає побутову техніку, якщо електромережа стає нестабільною. А коли напруга повертається до нормального показника, підключає їх знову. Реле напруги ідеально підходить для пральної машини, телевізора та холодильника.

Витратний, але ефективний варіант

Хороший стабілізатор напруги коштує недешево. Бюджетний прилад доведеться постійно ремонтувати, тому він не дуже допоможе. Цей девайс діє за схожим принципом: контролює напругу, стабілізує стрибки й не дає електроприладам виходити з ладу. За допомогою хитрих напівпровідникових схем він врятує навіть неякісну і чутливу побутову техніку зі слабким рівнем захисту, виготовлену в Китаї.

Найвищий рівень захисту

Джерела безперебійного живлення останнім часом значно подорожчали. Їх варто використовувати для безперебійної роботи та збереження даних серверного обладнання. Також вони надійно захистять цифрові пристрої, які мають друковані плати з розведеними схемами та радіокомпонентами: ноутбуки, комп’ютери, телевізори.

У домівках більшості українців стоїть вразлива техніка, яку потрібно захистити. Реле напруги в умовах війни може окупитися за один нещасливий день.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше