SpaceX запустила в космос японський посадковий модуль та місяцехід ОАЕ

Американська аерокосмічна компанія SpaceX провела пуск ракети-носія Falcon 9 із модулем Hakuto-R приватної японської компанії ispace, на борту якого знаходиться мініатюрний місяцехід Rashid, створений в Об’єднаних Арабських Еміратах. Ракета стартувала з космодрому на мисі Канаверал у Флориді о 02:38 за місцевим часом (09:38 за київським часом).

“Якщо все піде за планом, то навесні наступного року модуль Hakuto-R здійснить м’яку посадку на поверхні Місяця — першу в історії для японських посадкових модулів. Це дуже важливий момент. Це відкриє двері для комерційної навколомісячної індустрії”, – вважає засновник і генеральний директор ispace Такеші Хакамада (Takeshi Hakamada).

Перший ступінь ракети Falcon 9 приблизно через вісім хвилин після старту здійснила м’яку посадку на спеціальному майданчику космодрому. Розгінний блок ракети доставив Hakuto-R на розрахункову орбіту через 47 хвилин після пуску. Ще через шість хвилин на орбіту було виведено крихітний місячний зонд Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) США під назвою Lunar Flashlight.

Зображення художника кубів NASA Lunar Flashlight (Зображення: NASA)

Цей апарат вирушив до супутника Землі та приблизно за три місяці вийде на гало-орбіту. Він розташується на тій же орбіті, де NASA у майбутньому планує побудувати космічну станцію Gateway в рамках місячної програми Artemis, що реалізується відомством. Мета програми Artemis полягає у забезпеченні стійкої присутності людини на орбіті та поверхні Місяця. Мініатюрний зонд Lunar Flashlight після виходу на задану орбіту займеться пошуком водяного льоду в затінених місячних кратерах поблизу південного полюса супутника.

Основним корисним вантажем нинішньої місії SpaceX став японський модуль Hakuto-R. Очікується, що він здійснить посадку в кратері Атлас, розташованому на південному сході від Моря Холода, у квітні 2023 року. Успішна реалізація цієї місії стане важливою віхою для Японії та приватної космічної промисловості. На сьогодні проведення м’якої посадки на Місяць вдавалося лише колишньому СРСР, США та Китаю.

Зображення художника про посадковий модуль ispace Hakuto-R на Місяці. Очікується, що космічний корабель приземлиться на природний супутник Землі в квітні 2023 року. (Автор зображення: ispace)

У ispace розуміють, що успіх нинішньої місії не гарантовано. Вся місія розділена на 10 етапів і посадка є дев’ятою з них. Hakuto-R несе на борту мініатюрний 10-кілограмовий ровер Rashid – перший в історії ОАЕ місяцехід. Після доставки на поверхню супутника ровер повинен приступити до фотозйомки за допомогою різних камер, а також проаналізує навколишнє середовище. Очікується, що його місія триватиме один місячний день (близько 14 земних діб).

Надалі ispace планує продовжити реалізацію місячних місій. У 2024 році компанія має намір запустити до Місяця ще один дослідницький апарат, а ще через три роки підготувати до реалізації новий проєкт. Третя місія ispace стане частиною програми NASA під назвою Commercial Lunar Payload Services, в рамках якої планується задіяти приватні модулі для доставки на Місяць наукового обладнання американського аерокосмічного відомства.

Джерело space.com

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше