У росії впали продажі газу в Європу: «Газпром» не залякав ЄС холодною зимою

У москві створили таку ситуацію, коли російський газ не надто потрібен Євросоюзу, хоча до великої війни з Україною ЄС був основним ринком збуту для рф.

Європа поки лише частково відмовилася від російського газу, але навіть це серйозно вдарило по енергетичних амбіціях Кремля. За 9 місяців 2022 року експорт газу з рф обвалився на 41,1%, якщо порівняти з тим же періодом 2021 року, і становив лише 89,3 млрд куб. м на тлі зростання скорочення поставок європейським покупцям. Про це повідомляє видання Natural Gas World.

Оскільки попит на ЗПГ у світі, особливо у Китаї, знижується, Європа замінила глобальні постачання новими доповненнями із навіть Норвегії. Так ЄС убезпечив себе від проблем із постачанням природного газу трубопроводами “Північного потоку”.

Водночас європейська промисловість, на частку якої припадає 30% споживання газу, серйозно побоювалася структурно вищих цін на газ, але, як пише видання, дані свідчать, що потенційний економічний вплив значно менший, ніж передбачалося.

Так, сектори з найбільшим споживанням природного газу — виробництво металів, хімікатів, паперу, коксу, добрив та перероблення нафтопродуктів/мінералів — споживають чверть споживання природного газу в регіоні, але лише 3% від загальної валової доданої вартості в Європі та менш як 1% усієї європейської робочої сили.

Тобто, пишуть журналісти, у москві створили таку ситуацію, коли російський газ не надто потрібен Євросоюзу. І це при тому, що ЄС був основним ринком збуту рф.

Раніше зазначалося, що рф витрачає на війну значно менше своїх доходів від енергоресурсів. Основними “спонсорами” російської економіки є ЄС, зокрема Німеччина та Китай. Вони закупили у держави-агресора найбільше енергоресурсів за останні пів року війни в Україні.

Нагадаємо, російський газовий монополіст “Газпром” спрогнозував збільшення цін на газ у Європі цієї зими більш ніж у півтора раза. Річ у тому, що компанія констатувала збільшення вартості блакитного палива на спотових біржах до $2500 за тисячу кубометрів. За підрахунками монополіста, якщо тенденція збережеться, взимку ціни перевищать позначку 4 тисячі доларів. Тим часом у Євросоюзі готуються до можливого скорочення споживання газу.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше